Samsung Galaxy Note Edge swoją premierę miał w ubiegłym roku podczas targów IFA 2014, które co roku odbywają się w stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Samsung totalnie zaskoczył mobilny świat wypuszczając taki model. Model, który jest innowacyjny, który jest inny od pozostałych smartfonów dostępnych na rynku. Jak wiecie plotki o Galaxy Note Edge w ogóle nie pojawiły się w sieci przed oficjalną premierą, aż dziw, że Samsung utrzymał to w tajemnicy. W tej kwestii trzeba oddać Koreańczykom respekt. Dzisiaj rozpoczął się proces aktualizacji do Lollipopa dla Galaxy Note Edge.

Niespełna kilka dni po aktualizacji do najnowszego Androida dla Galaxy Note 4 i Note 3, przyszła teraz pora na Galaxy Note Edge. 17 lutego to dzień, w którym posiadacze zagiętego smartfonu mogą pobrać Androida 5.0.1 Lollipop. Niestety tym razem Polska jako pierwsza aktualizacji nie otrzymała, no ale zawsze pierwsi nie będziemy. Update jak na razie dostępny jest dla użytkowników mieszkających w Australii, czyli dla modelu SM-N915G. Powinno jednak się to szybko zmienić – podobnie jak miało to miejsce w przypadku Galaxy Note 4. Przypuszczam, że w ciągu tygodnia Lollipop przywędruje do innych krajów, w tym do Polski. Aktualizacja dostępna w Australii jest w trybie OTA i waży ponad 1 GB, a dokładnie 1018,12 MB.

samsung-galaxy-note-edge
Samsung Galaxy Note Edge / fot. Samsung

 

Na tę chwilę trudno powiedzieć co dokładnie aktualizacja wnosi dla Note Edge, ale pewnie są to takie same lub podobne zmiany jak zaobserwowaliśmy w Galaxy Note 4. Nie znamy też dokładnej daty pojawienia się Lollipopa dla Note Edge w Polsce. Jeśli jesteś posiadaczem zagiętej wersji Galaxy Note 4 i chcesz już teraz wypróbować jak działa Lollipop na Twoim smartfonie, to możesz pobrać oprogramowanie ze strony Samsung Updates, klikając tutaj. Pamiętaj jednak, że jest to wersja oprogramowania przeznaczona na rynek australijski i mogą pojawić się błędy. Musicie również mieć na uwadze to, że wszystkie czynności odnośnie wgrywania ROM’u robicie na własną odpowiedzialność.

Zachęcamy również do przeczytania naszej recenzji Samsunga Galaxy Note Edge.

źródło: SamsungUpdates przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Samsung udostępnia Androida 5.0 Lollipop dla Galaxy Note Edge. Gdzie?”

 • xyz
  7 kwietnia 2015 at 23:45

  07.04 brak aktualizacji

  • Aleksander Lewkiewicz
   23 kwietnia 2015 at 10:56

   23.04 nadal brak aktualizacji

   • 23 kwietnia 2015 at 12:53

    Jak się niecierpliwicie to możecie wgrać oprogramowanie już teraz. Link do pobrania pod koniec tekstu.

 • Aleksander Lewkiewicz
  28 kwietnia 2015 at 14:50

  Lollipop jest juz dostepny dla Note Edge w Polsce.