Kolejny smartfon, który otrzymuje aktualizację do najnowszej wersji systemu od Google. Pod koniec stycznia nowy system zagościł w obecnym flagowcu firmy, czyli HTC One M8, a tym razem jest to starszy flagowiec Tajwańczyków, zaprezentowany w pierwszym kwartale 2013 roku – HTC One M7.

Coraz więcej smartfonów otrzymuje aktualizację do Lollipopa. Dzieje się to nie tylko poza granicami naszego kraju, ale także w Polsce, czego dowodem są chciażby ostatnie aktualizacje dla Galaxy Note3 czy Galaxy Note 4. Teraz do grona szczęśliwców dołącza poprzedni topowy model od HTC. Jak wynika z komentarzy niektórych użytkowników, HTC właśnie rozpoczęło proces aktualizacji modelu One M7 do Lollipopa. I to w Polsce!

Aktualizacja powinna zostać wykryta automatycznie, bo jest udostępniona w trybie OTA. Warto poświęcić kilkanaście minut na instalację, bo w jej trakcie przyjdzie nam do pobrania prawie 805 MB, więc zalecane jest korzystanie z połączenia Wi-Fi. Zmiany to przede wszystkim cały nowy system Android 5.0 Lollipop ze wszystkimi nowościami jakie wprowadza. Do tych najważniejszych zalicza się widoczny w niektórych elementach Material Design, ale jest też nowy styl wyświetlania powiadomień na ekranie blokady. Rozszerzono także ustawienia prywatności, dodano wyszukiwarkę w ustawieniach i obsługę wielu aplikacji. Z opinii pierwszych testerów wynika, że system znacznie przyspieszył, ale w dalszym ciągu nakładka to HTC Sense 6.0.

Lollipop dla HTC One M7 / fot. gsmManiaK
Lollipop dla HTC One M7 / fot. gsmManiaK

 

A Wy macie już Lollipopa na swoim HTC One M7?

źródło: gsmManiaK

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *