Firma Huawei na targach w Barcelonie zaprezentowała kilka ciekawych urządzeń. Mogliśmy zobaczyć między innymi opaskę TalkBand B2, słuchawki TalkBand, czy jeden z ładniejszych smart-zegarków, czyli Huawei Watch. Więcej o tych gadżetach przeczytacie klikając tutaj. Niestety nie zobaczyliśmy flagowca w postaci smartfona od chińskiego producenta, co nie oznacza, że go nie będzie.

Dzisiaj firma Huawei zapowiedziała (co prawda nie wprost, ale jednak) swój nadchodzący flagowiec na ten rok. Chodzi o Huawei P8, o którym już kilka razy pisaliśmy na łamach Galaktycznego. Zapowiedź pokazuje cyfrę osiem, w której umieszczona została bateria. Może to nam sugerować, że powinniśmy wyczekiwać czegoś wielkiego, czegoś zupełnie nowego jeśli chodzi o żywotność baterii, bądź zaawansowanej funkcji oszczędzania baterii.

Pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie umieszczenie większej baterii w P8. Po chwili jednak uświadomiłem sobie, że smartfony z tej serii raczej zaliczają się do tych smuklejszych, aniżeli do tych grubszych smartfonów. Zatem raczej skłaniałbym się do jakieś nowej funkcji dotyczącej oszczędzania energii. Oczywiście Chińczycy mogą wpakować większą baterię, ale kosztem zwiększenia rozmiarów urządzenia, co wydaje się mniej prawdopodobne.

Oficjalna zapowiedź Huawei P8
Oficjalna zapowiedź Huawei P8 / fot. Huawei

 

Z najnowszych informacji, Huawei P8 ma zostać zaprezentowany 15 kwietnia w Londynie. Specyfikacja obejmować ma 5,2-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD, ośmiordzeniowy procesor Kirin 930, 3 GB pamięci operacyjnej RAM, 13 Mpix aparat główny z lampą błyskową LED wraz z optyczną stabilizacją oraz 32 GB pamięci wewnętrznej na dane dla użytkownika. Zapewne będzie też aluminiowa obudowa i Lollipop na pokładzie. Czekamy!

źródło: Weibo przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *