Sony jest tą firmą, która bardzo późno zdecydowała się udostępnić aktualizację do najnowszego Androida jakim jest Lollipop. Mamy koniec marca, a flagowe urządzenia od Japończyków dopiero dostały Androida 5.0 Lollipop. Z pewnością taka sytuacja nie spodobała się użytkownikom serii Xperia Z i w ich oczach firma sporo straciła. Ale na szczęście Lollipop przywędrował również na polskie smartfony z serii Xperia Z3.

W ubiegły czwartek informowaliśmy Was, że Android Lollipop otrzymał certyfikację, dzięki czemu aktualizacja miała przyspieszyć. Tak się rzeczywiście stało, ponieważ Xperia Z3, Xperia Z3 Compact i Xperia Z3 Tablet Compact otrzymały dzisiaj aktualizację do Androida 5.0 Lollipop w Polsce. Jak zaznacza producent do wykonania aktualizacji potrzebne jest minimum 1,2 GB wolnej pamięci wewnętrznej w urządzeniu. Pobranie oprogramowania i aktualizacja zająć powinny około 25 minut.

Najnowsze oprogramowanie zawiera odświeżony wygląd, bazujący na „Material Design” Google, wzbogacony o minimalistyczny i spójny interfejs Sony Mobile, nowy wygląd powiadomień oraz ekranu blokady ‒ w pełni personalizowany dla użytkownika, profile użytkowników oraz gościa (trzeba przyznać, że jest to przydatna funkcja, jeśli ze smartfona korzysta więcej niż jedna osoba), lepsza kontrola zasobów i pamięci oraz możliwość przenoszenia aplikacji na kartę pamięci.

Seria Sony Xperia Z3
Seria Sony Xperia Z3 / fot. Sony

 

Na blogu możemy również przeczytać, dlaczego aktualizacja do Lollipopa zajęła firmie tak długo. Jak tłumaczą pracownicy przyczyną takiego stanu było to, że Sony Mobile chciało wprowadzić update dla wszystkich urządzeń Xperia Z oraz udostępnić soft, który usunie problemy w oprogramowaniu do minimum. Dlatego Japończykom potrzeba było więcej czasu na testy niż gdyby skupili się tylko na jednym lub dwóch urządzeniach. Trochę nie chce mi się wierzyć w takie zapewnienia, bo konkurencja też aktualizuje kilka swoich modeli, a update udostępniła już dawno.

Jak informuje Sony, w przyszłym tygodniu ruszy też kolejna faza aktualizacji dla posiadaczy urządzeń Xperia Z2 oraz Xperia Z2 Tablet. Kolejne aktualizacje dla smartfonów i tabletów z serii Xperia Z następować będą w następnych dniach. Daty tych aktualizacji zostaną podane w późniejszym czasie. Dodatkowo Sony ogłosiło plany aktualizacji do Lollipopa dla smartfonów Xperia T2 Ultra oraz Xperia C3. Niestety nie wiadomo jeszcze czy inne modele smartfonów otrzymają Lollipopa.

źródło: Sony

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *