Czekam na smartwatch z okrągłym ekranem z prawdziwego zdarzenia. Póki co swoich sił w tworzeniu takiego gadżetu próbowały takie firmy jak Motorola, LG czy Huawei, ale każdemu z nich coś brakowało. Ja sam zdecydowałem się na G Watch R, choć nie wszystko mi pasuje i nie jestem do końca usatysfakcjonowany. Liczę na to, że Samsung za sprawą swojego przyszłego Gear’a odmieni sytuację. 

Samsung ma już w swojej ofercie kilka smartwatchy. Swój debiut w świecie wearables zaliczył bardzo funkcjonalnym modelem Galaxy Gear, który pojawił się razem z trzecią generacją Galaxy Note. Potem nastąpiła prawdziwa ofensywa, bo obok Gear 2 i Gear 2 Neo pokazano inteligentną opaskę Gear Fit z zakrzywionym ekranem, która z kolei była podwalinami do najlepszego smart-zegarka Samsunga jakim jest Gear S z wbudowanym modemem 3G. Jakoś nie śpieszno było Koreańczykom do okrągłego smartwatcha, ale w tym roku na pewno się to zmieni.

Samsung udostępnił dzisiaj informacje o nowym SDK przeznaczonym dla następnej generacji zegarków Gear. Poniekąd zapowiedział też premierę nowego Gear’a, który będzie miał okragły ekran i system Tizen. Na to wskazują przede wszystkim grafiki, które pokazują okrągłą tarczę i kilka partnerskich aplikacji. Można więc liczyć na to, że Gear A (tak ma się nazywać nowy smartwatch) już w trakcie premiery dostanie solidne software’owe wsparcie od takich serwisów jak CNN, Baidu, FidMe czy Yelp.

Gear SDK / fot. Samsung
Gear SDK / fot. Samsung

 

Data światowej premiery nie jest znana. Zakładam, że Gear A poznamy razem z Galaxy Note 5 na targach IFA w Berlinie, ale zaskakujące jest też miasto na jednym ze screenów. Być może prezentacja odbędzie się wcześniej w Londynie.

źrodło: Samsung przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung potwierdza smartwatch z okrągłym wyświetlaczem”

  • maciejo93
    26 kwietnia 2015 at 17:25

    Może być ciekawie, nie powiem bo interesuje mnie wygląd i funkcjonalność. Mam nadzieje ze Samsung pozytywnie nas zaskoczy