Huawei Watch miał swoją światową premierę na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie. Na pewno nie skłamie jeśli napiszę, że jest to jeden z lepiej wyglądających smart-zegarków, które obecnie są dostępne na rynku i nie jest to tylko zasługa okrągłego ekranu. Trochę przyszło nam na niego czekać, ale wygląda na to, że powoli wkracza do sprzedaży. Cena jest niższa niż spekulowano, ale nadal smartwatch należy do tych droższych gadżetów.

Wcześniejsze informacje o cenie na poziomie tysiąca dolarów rzeczywiście były mocno przesadzone, mimo tego, że dotyczyły tych najbardziej prestiżowych wariantów zegarka ze skórzanym paskiem i złotą kopertą. W tej cenie pewnie nikt o zdrowych zmysłach nie zdecydowałby się na zakup (no chyba, że byłby to produkt od Apple). Huawei Watch trafił do przedsprzedaży i cena fakt faktem jest niższa, ale wygląda na to, że będzie to najdroższy smartwatch, jeśli w ogóle trafi na polski rynek. Gadżet pojawił się w ofercie sklepu MobileFun, gdzie za srebrny i czarny wariant z metalowym paskiem przyjdzie nam zapłacić około 1700 złotych. Droższa jest wersja złota z paskiem ze skóry, której cena nieco przekracza 2000 złotych.

Huawei Watch / fot. MobileFun
Huawei Watch / fot. MobileFun

 

Huawei Watch to smartwatch, który najlepiej upodabnia się do takiego typowego zegarka. Podobnie jak chociażby LG G Watch R ma okrągły wyświetlacz, ale jego koperta jest znacznie smuklejsza. Smartwatch od Huawei na pewno wyróżnia się ze względu na obecność ekranu Super AMOLED pokrytego szafirowym szkłem (to pierwszy smartwatch z takim szkłem) czy aż 40 różnych tarcz zegara, które dostajemy w standardzie.

Zainteresowanych Huawei Watch odsyłam do pierwszych wrażeń z MWC 2015.

źródło: Miron (Twitter), MobileFun

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *