Po aktualizacji smartfonu Samsung Galaxy A3 i Galaxy A7 do najnowszego Androida w Rosji, przyszedł czas na aktualizację dla Galaxy A5. Tym razem Koreańczycy udostępnili nowe oprogramowanie użytkownikom mieszkającym w Polsce.

Aktualizacja dotyczy modelu Samsung Galaxy A5 o nazwie kodowej SM-A500FU. Wersja systemu to 5.0.2 Lollipop, czyli taka sama jak w przypadku dwóch pozostałych smartfonów z serii A. Przypominamy, że Galaxy A3 update’a otrzymał pod koniec kwietnia i trochę to ciekawe dlaczego Samsungowi udostępnienie Lollipopa dla A5 zajęło ponad miesiąc. Ale najważniejsze, że w końcu dotarł on i na Galaxy A5.

Najnowsze oprogramowanie zostało udostępnione standardowo za pomocą OTA oraz można pobrać je dzięki programowi Samsung Kies. W pierwszej kolejności z nowego systemu Android mogą cieszyć się polscy użytkownicy tego modelu. Ci co jeszcze nie otrzymali Androida 5.0.2 Lollipop, a nie chcą czekać mogą go pobrać ze strony Samsung Update.

Najnowsze oprogramowanie waży prawie 1 GB (dokładnie 911,33 MB) i przynosi ze sobą zmiany jak w pozostałych smartfonach z Lollipopem. Najciekawsze to między innymi odświeżona nakładka TouchWiz z większą ilością Material Design, lepsza żywotność baterii (to się okaże), nowy panel powiadomień, nowy wygląd kilku systemowych aplikacji oraz, jak to zawsze bywa przy takich aktualizacjach, ulepszono wydajność i stabilność Galaxy A5.

Zachęcamy również do przeczytania naszej recenzji Samsunga Galaxy A3 i Galaxy A5.

źródło: YouMobile, SamsungUpdates

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 replies on “Samsung Galaxy A5 otrzymał Androida 5.0.2 Lollipop w Polsce”

 • AndrzejD
  29 maja 2015 at 16:25

  Jakie to jest nie fair. Telefon z tego roku – Galaxy A5 otrzymuje Androida 5.0 wcześniej niż S5 Mini, który moim zdaniem jest przedstawicielem trochę wyższej półki niż A5. Jest zapewne mniej popularny, lub też ludzie odpowiedzialni za tego softa się obijają.

  • gosc
   15 czerwca 2015 at 13:04

   s5 mini to tania wersja s5, wersja dla biedakow. Kup S5 i bedziesz mogl czegos wymagac

   • AndrzejD
    16 czerwca 2015 at 09:02

    Jesteś żenujący. Każdy zakupiony przez klienta produkt powinien być najwyższej jakości i mieć wsparcie w przypadku tego typu urządzeń.

    • Dronez
     28 czerwca 2015 at 20:34

     Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że s5 mini jest przedsawicielem wyższej półki niż A5 gdyż A5 ma większy ekran, więcej pamięci ram (2gb), lepszy aparat tylni bo 13mpix, lepszy aparat przedni bo 5mpix + metalową obudowę a w dodatku jest nowszym modelem
     więc zatem pytam.. Gdzie ta wyższa półka ? :O

 • tomekk33 .
  29 maja 2015 at 19:42

  S5, który dostał jako pierwszy 5.01 teraz 5.02 dostanie na końcu albo wcale… no comment.

 • An
  6 czerwca 2015 at 12:25

  Ja już dostałam 5.0.2 na A5 i jest super. ? Miałam S5 i A5 zdecydowanie lepiej i płynniej działa. 🙂

  • _Pablittoo_
   27 czerwca 2015 at 10:53

   Potwierdzam! 🙂 działa świetnie i zużywa mniej RAM’u. Lecz dwie rzeczy mi się nie podobają: brak funkcji palmselfie oraz kiedy słucham muzyki to na zablokowanym ekranie zmniejszył się widget do rozmiaru zwykłego powiadomienia i w tle nie na już okładki utworu :'(

 • Andrzej
  11 czerwca 2015 at 17:50

  Czy aktualizacja dotyczy tylko telefonów zakupionych poza sieciami operatorów? Mój A5 (w T-Mobile) pokazuje, że oprogramowanie jest aktualne (4.4.4), podobnie Kies wyświetla, że zainstalowano najnowsze oprogramowanie. Jakieś pomysły?

  • An
   27 czerwca 2015 at 12:52

   Musisz poczekać albo pobrać Rom xeo ze str sammobile i wgrać przez odina ale to na własną odpowiedzialność, możesz też udać się do serwisu autoryzowanego i usuną brand operatora za kasę (chyba 50 zł). Nie tracisz gwarancji bo T-mobile oficjalnie wyraziło zgodę na usunięcie brandu. Warunek brand trzeba usunąć tylko w autoryzowanym serwisie i wtedy będziesz miał aktualki szybciej. 🙂

 • An
  27 czerwca 2015 at 11:01

  Musisz poczekać albo pobrać Rom xeo ze str sammobile i wgrać przez odina ale to na własną odpowiedzialność, możesz też udać się do serwisu autoryzowanego i usuną brand operatora za kasę (chyba 50 zł). Nie tracisz gwarancji bo T-mobile oficjalnie wyraziło zgodę na usunięcie brandu. Warunek brand trzeba usunąć tylko w autoryzowanym serwisie i wtedy będziesz miał aktualki szybciej. 🙂

 • anka
  21 lipca 2015 at 21:11

  Z prykrością stwierdzam, że po aktualizacji mojej A3 skasowało mi dane z karty pamięci 🙁 to chyba nie powinno tak zadziałać. można to jakoś przywrócić, jeśli nie miałam żadnej kopii zapasowej ?

 • GG
  23 lipca 2015 at 09:10

  Po aktualizacji systemu na pechowego androida 5.0.2. Stwierdzam, że jest to badziew. W telefonie zniknely wszystkie dzwieki!. Bateria wytrzymuje okolo 6 godzin w stanie czuwania na trybie oszczedzania baterii.
  Zadne procesy w tle nie dzialaja, system tylko gsm.
  Gdzie znajdę stare oprogramowanie do samsunga a5? Po restarcie telefonu nic się nie zmienia.
  Afere zrobic w centrum gugla czy raczej u operatora?.

  • 23 lipca 2015 at 10:39

   Dziwne, bo u większości osób działa poprawnie, lepiej Galaxy A5 po aktualizacji. U operatora? Przecież aktualizacja była dla smartfonów z wolnej sprzedaży. Możesz jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne ale przez Recovery Mode, razem z wyczyszczeniem cache. Ja u siebie na Note 4 tak zrobiłem i pomogło.