Jeszcze w marcu Xperia Z3 była jednym z niewielu niezaktualizowanych flagowców, jeśli mowa o globalnych graczach GSM. Jak się później okazało, to aktualizacja od Sony była bez dwóch zdań jedną z lepszych, bardziej kompletnych. Sony postanowiło iść za ciosem i oficjalnie pochwaliło się terminarzem oraz listą urządzeń, które dostaną Androida 5.1.

Na pierwszy ogień, lista urządzeń, które na dziś dzień Sony postanowiło objąć aktualizacją. Ta, wbrew obawom wielu osób, jest całkiem długa:

Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact. Zapewne nie zabraknie też Nowej Xperii Z3+ oraz Z4, która obecna jest tylko na rynku japońskim. Gdyby tego było mało, Japończycy potwierdzili też aktualizację dla Xperii T2 Ultra i C3.

xperia-z3-lollipop

I te wszystkie urządzenia mają doczekać się Lollipopa 5.1 już w lipcu. Sony potwierdza też że dotychczas traktowane po macoszemu urządzenia M2 oraz M2 Aqua zostaną zaktualizowane bezpośrednio do Lollipopa 5.1. Jeśli ktoś waha się, czy instalować Lollipopa, polecam swój film poświęcony systemowi na Xperii Z3.

Wypada pogratulować odważnej decyzji. Cały czas będziemy patrzeć korporacji na ręce, czy ta wywiąże się z – co by nie mówić – ambitnych terminów i planów. Choć szczerze mówiąc, Sony należy do tych, którzy raczej nie rzucają słów na wiatr.

źródło: Sony Mobile Blog

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Sony dorzuca do pieca. Android 5.1 Lollipop już za miesiąc dla kilku urządzeń”