Jak pewnie wiecie, od kilku tygodni na polskim rynku dostępny jest LG G4 w skórzanej obudowie. Smartfon z bardzo dobrą specyfikacją za 2599 złotych, czyli za nieco mniej niż inne flagowce pozostałyych producentów. Po kilkudziesięciu dniach Koreańczycy zaprezentowali też smartfony ze średniej półki – G4c i G4 Stylus. Widocznie firma nie chce na tych modelach zakończyć obecny rok i planuje wydać większą, prawdopodobnie mocniejszą wersję G4 – model G4 Pro z metalową obudową.

Jak wynika z najnowszych informacji pochodzących z Korei, firma LG przygotowuje już kolejną wersję swojego flagowca. Wiele firm w tym roku zaprezentowało swoje flagowce okraszone w ekskluzywne materiały. Nawet Samsung zdecydował się na metal i szkło w Galaxy S6 i Galaxy S6 edge. Dlatego LG nie ma zbyt dużego wyboru i musi także zadziałać w tym temacie, jeśli chce powalczyć o klienta. Mówi się, że nadchodzący smartfon G4 Pro ma być właśnie wykonany z bardziej szlachetnych materiałów niż zwykła „Gie czwórka”. Ma to być metal, a nie jak obecnie tworzywo sztuczne i skóra. Przypuszcza się, że G4 Pro zadebiutuje w drugiej połowie 2015 roku, być może na targach IFA w Berlinie.

lg-g4
LG G4 / fot. LG

Mocniejsza wersja G4 w metalowej odsłonie z pewnością wpłynie na pozytywny odbiór wizualny, co przyczyni się niewątpliwie do tego, że przyszli konsumenci podczas dylematu co wybrać zwrócą większą uwagę na produkt Koreańczyków. Przypominam, że LG zajmuje piątą pozycję wśród firm, które w pierwszym kwartale tego roku dostarczyło ponad 15 mln urządzeń, a to zobowiązuje. Trzeba liczyć się też z tym, że wraz z wykorzystaniem metalu, wzrośnie cena, ale coś za coś.

Wspomniałem, że LG G4 Pro swoją premierę będzie miał na IFA, dlatego też można domniemać, że południowokoreańska firma szykuje konkurenta dla Galaxy Note 5, który też swoją premierę będzie miał na targach w Berlinie. Niewątpliwie LG ma trudne zadanie, bo jak wiemy Samsung wraz z kolejną generacją Galaxy Note prezentuje sporo nowości w oprogramowaniu, jakie zaoferuje przyszły członek rodziny Note. Dodatkowo ten rysik, który jest „oczkiem w smartfonie” Samsunga.

źródło: etnews.com przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *