Smartwatchy z okrągłym wyświetlaczem jest już kilka na rynku, ale co najlepsze, ich ilość cały czas rośnie. Jednymi z tych popularniejszych i jednoczesnie pierwszych są na pewno dwa – Moto 360 i LG G Watch R. Wiele już widziałem. Ten z dzisiejszego wpisu też ma okrągły ekran, ale najdziwniejsza jest jego nazwa – No. 1 Sun S2. Zobaczmy co potrafi.

Sun S2 to pierwszy smart-zegarek od chińskiej firmy No.1, który ma okrągły wyświetlacz, ale podobnie jak w Moto 360, jego dolna krawędź została nieco przycięta. To może sugerować, że jest to ten sam komponent, co w smartwatchu od Motoroli. Rzecz jasna wygląd jest kwestią gustu i jednym „diamentowy” wzór na kopercie przypadnie do gustu, a innym nie. Warto jednak wspomnieć, że obudowa została wykonana z metalu, który został wykończony na wysoki połysk. W niektórych wersjach metalowy jest też pasek, choć zegarek jest też dostępny z paskiem skórzanym, który co ciekawe jest też w zestawie.

No.1 Sun S2 / fot. No.1
No.1 Sun S2 / fot. No.1

 

Smartwatch ma zbliżone funkcje do innych urzadzeń tego typu, choć w przeciwieństwie do tych opartych o Android Wear, ma wbudowany 1,3-megapikselowy aparat więc można strzelić szybką fotkę bezpośrednio z ręki. Można też na nim przeglądać kontakty, odczytywać wiadomości i powiadomienia z różnych aplikacji, sterować zdalnie aparat czy muzykę i kontrolować nasza aktywność za pomocą aplikacji i wbudowanego w Sun S2 pulsometru. W smartwatchu znalazło się też miejsce dla baterii 350 mAh, którą ładujemy zewnętrzną stacją dokującą. Nie zabrakło też wodoodporności (IP67) i wsparcia dla platformy Android i iOS, ale jak podaje producent, w przypadku tego drugiego systemu możliwości są nieco ograniczone.

No.1 Sun S2 / fot. No.1
No.1 Sun S2 / fot. No.1

 

Ile trzeba zapłacić za taki wynalazek? Normalnie to około 70 dolarów, ale ze specjalnym kodem „GBSS2” cena redukuje się już do dokładnie 52,59 dolarów. Jest to równowartość niecałych 200 złotych. Smartwatch jest dostępny w kilku wersjach, zarówno ze skórzanym jak i metalowym paskiem. Dla mnie najlepiej wygląda czarny zegarek z metalową, czarną bransoletą. Zainteresowani zakupem link do oferty znajdą w źródle.

źródło: GearBest

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *