Nie tak dawno temu, Google zapowiedziało kolejną wersję Androida, roboczo oznaczoną literką M. I o ile pełna nazwa kolejnej wersji zielonego systemu to nadal wielka niewiadoma, tak dziś pewniakiem okazało się być udostępnienie wersji rozwojowej systemu przez Sony. Jest jednak kilka haczyków.

Po pierwsze, Android M w wydaniu Sony cały czas znajduje się w wersji beta-testowej. Japoński producent wprost informuje, że oprogramowanie może zawierać błędy krytyczne, co w linii prostej może przekuć się na wątpliwą stabilność i kulturę pracy urządzeń.

Drugi haczyk, to de facto miła niespodzianka, bowiem wbrew wcześniejszym obawom, Android M okazuje się być dostępnym dla całkiem dużej puli urządzeń rodem z Japonii. Zainteresowani nową wersją systemu, jeśli tylko posiadają wymieniony model Xperii, na własne ryzyko mogą już teraz cieszyć się najświeższą wersją systemu. Lista wspieranych urządzeń jest całkiem bogata i zawiera takie modele jak Xperia Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet Compact, Z2, Z2 Tablet, Z1, Z1 Compact, Z Ultra, E3, M2, T2 Ultra oraz T3.

Android M dla Sony Xperia / fot. Sony
Android M dla Sony Xperia / fot. Sony

 

Całkiem nieźle, jak na firmę, której rok temu tak wielu zwiastowało rychły koniec kariery w branży mobilnej, co nie? Testowe oprogramowanie możecie znaleźć na tej stronie.

źródło: Sony Mobile Dev, XperiaBlog.net

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *