Jaką baterię ma Wasz smartfon? Ja obecnie używam czwartego Note’a i bateria o pojemności 3220 mAh w połączeniu z Lollipopem nie wystarcza nawet na jeden dzień typowej, blogerskiej pracy. Smutne, ale prawdziwe i co najgorsze, na horyzoncie nie widać żadnej poprawki. Jest jednak urządzenie, które pod kątem wielkości baterii bije nawet laptopy. To Oukitel K10000, który swoją nazwą jednoznacznie wskazuje na ogniwo, jakie skrywa pod obudową. 

Producenci starają się walczyć z baterią w smartfonach i można zuaważyć, że robiąto na dwa sposoby. Jedni głowią się nad technologiami, które pozwolą nam szybciej naładować baterię, jak chociażby Samsung ze swoją adaptacyjną ładowarką, Qualcomm z technologią Quick Charge 2.0 czy wczoraj zaprezentowany Meizu MX5 i jego mCharge. Druga grupa producentów idzie w drugą stronę, wpychając w mniej lub bardziej udanym stopniu większe baterie do smartfonów. I właśnie do tej drugiej grupy można zaliczyć Oukitel K10000.

Oukitel K10000 z pewnością wyróżnia się baterią o pojemności 10000 mAh, na co wskazuje też jego nazwa. To urządzenie o nieco pancernej i zdaje się bardziej wytrzymałej obudowie niż przeciętny smartfon. Nie ma informacji o jego grubości, ale patrząc na zdjęcia nie jest ona aż tak tragiczna, mimo zastosowania tak pojemnego akumulatora. Pozostała specyfikacja wskazuje na 5,5-calowy ekran HD, więc K10000 można śmiało zaliczyć do grona phabletów. Żaden jednak nie może poszczycić się taką baterią i miejmy nadzieję, że ogromna pojemność przełoży się przynajmniej na tydzień użytkowania. Pytanie tylko jak to działa w drugą stronę, gdy bateria się rozładuje. Myślę, że podłączenie smartfonu do prądu na całą noc nawet nie zapełni akumulatora.

Pod obudową znajdziemy czterordzeniowy układ MediaTek MT6735, który ma wsparcie dla LTE i 2 GB pamięci RAM w pobliżu. Jest też 16 GB na dane użytkownika i 13-megapikselowy aparat z tyłu. Póki co cena i data pojawienia się smartfonu w sprzedaży nie jest znana.

źródło: neowin przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Ten smartfon ma tyle mocy co cztery Galaxy S6. Poznajcie Oukitel K10000 z baterią 10000 mAh”

  • str
    1 lipca 2015 at 23:37

    Przynajmniej pewnie leży w ręku. Cienkie smartfony są niewygodne. Jak wziąłem w brand store s6 do ręki to nie miałem pewnego chwytu. Jakby etui sie założyło to już troche lepiej. O s6 edge nie wspomne. Następne smartfony bede miały ile, 3mm grubości. Pożniej to już bedzie kartka papieru i bedziemy mogli zawijać na rękę. :):):)