Pewnie niektórzy z Was wiedzą, że prywatnie używam LG G Watch R – pierwszego smartwatcha koreańskiego producenta z okrągłym wyświetlaczem. Pomijam już fakt samego wyglądu zegarka, tego ile trzyma na baterii czy jak działa zastosowany w nim system Android Wear, choć poniekąd dzisiejszy wpis jest związany właśnie z tym ostatnim. Dzisiaj skupię się na tarczach zegara, a konkretnie jednej, której chyba nie zamienię już na żadną inną.

Pewnie znacie taką sytuację. Kupujecie smartfon i przez pierwsze dni, a nawet może tygodnie używacie domyślnej (premierowej) tapety czy całego motywu, by po jakimś czasie zmienić je na coś innego i trochę odświeżyć wygląd systemu w urządzeniu. Jest to zupełnie normalne, bo po pewnym czasie wszystko może się znudzić. Podobnie jest ze smartwatchami, bo widzę to po mnie i niektórych osobach na Twitterze. Z początku domyślny styl wyświetlania godziny, taki jak na oficjalnych zdjęciach prasowych, a potem szukamy innego, bo ten obecny nie jest już tak bardzo interesujący. I rozpoczynamy poszukiwania w Google Play za nową tarczą, co wcale takie łatwe nie jest. Motywy można już liczyć w setkach (a może i tysiącach?) i „wykopanie” tego idealnego nie jest oczywiste. Mnie się udało, bo skoro nie chce już nic zmieniać, to coś musi być na rzeczy.

Chronos Time Master – jeśli wpiszecie to w wyszukiwarkę sklepu Play, wyskoczy Wam tarcza zegara, którą aktualnie używam. Nie jest to w żadnym stopniu reklama, nic z tych rzeczy. Po prostu Chronos jest dopieszczony w każdym stopniu, idealnie pasuje do klasycznego wyglądu smartwacha od LG i szczególnie fajnie wygląda na smartwatchach z okrągłym ekranem. Tarcza ma czarne tło, więc już to jest mocnym argumentem, jeśli chcemy zadbać o baterię w smartwatchu i wydłużyć jego żywotność o kilka godzin zdala od ładowarki. Motyw pokazuje nie tylko godzinę, ale też numer i nazwę dnia tygodnia, a także poziom rozładowania baterii. Wiadomo, że jest to kwestia osobista i zdaje sobie z tego sprawę, że komuś ten styl nie przypadnie do gustu, ale myślę, że warto się nim zainteresować i przynajmniej na chwilę „wrzucić” na swój smart-zegarek. A nuż zostanie na dłużej.

Motyw Chronos jest dostępny w wersji darmowej jak i płatnej, ale w mojej opinii w zupełności wystarczy ta pierwsza. Nie ma sensu wydawać nieco ponad 4 złotych, no chyba, że chcemy dodać kilka styli wskazówek. I tak już wersja darmowa ma dwa style, które według mnie są najlepsze i w dodatku posiada większość opcji. Oprócz zmiany wskazówek możemy wybrać jeden z dwunastu kolorów przewodnich (zmiana koloru cyfry „12” i wskazówek), a także zmienić styl poruszania się sekundnika. Za pomocą przełączników możemy także ukryć status baterii czy nazwę dnia tygodnia, więc jak na darmowy motyw jest całkiem nieźle.

I jak Wam się podoba Chronos Time Master? Skoro jest darmowy to warto go pobrać i sprawdzić. A może macie jakieś swoje ulubione „watchface’y”? Jeśli tak to pochwalcie się w komentarzach. Być może zrobimy zbiór najlepszych tarcz zegarka dla Android Wear.

Chronos Time Master można pobrać tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Tak, wreszcie znalazłem idealną tarczę zegara dla mojego LG G Watch R”

 • niemampomyslunanazwe
  11 lipca 2015 at 19:44

  Też mam ten zegarek i dzięki za cynk, na pewno sprawdzę 😀 A co do czasu na baterii to jak to u Ciebie wygląda? U mnie góra 1-2 dni na baterii…

 • Arrczi
  12 lipca 2015 at 07:26

  Dublowanie kreseczek z obudowy wygląda kiepsko. Nie powinno ich tam być na obudowie lub ekranie. Cyfra 15 przy dacie miesza. Sam motyw bardzo fajny.

 • Nocturnal
  12 lipca 2015 at 12:29

  ja w moim lg urbane mam swoją ulubioną ale tą na pewno obadam. Dzięki za cynk 🙂