Południowokoreańska firma LG powiększyła swoją ofertę urządzeń ze średniej klasy o nowy model. LG Bello II, bo o nim mowa, kontynuuje znaną każdemu serię L. Smartfon co prawda nie grzeszy specyfikacją, ale dla osób mniej wymagających może okazać się świetną alternatywą. Wyglądem zaś nawiązuje do stylistyki flagowców z serii LG G.

Czym zatem może pochwalić się nowe dziecko LG? Chyba jedynie tylko przednim aparatem, który ma 5 Mpix, a który w tej klasie smartfonów często się nie pojawia. Reszta parametrów niczym nie zaskakuje, chyba że negatywnie. Tutaj mam na myśli rozdzielczość ekranu, która wynosi zaledwie 854 × 480 pikseli (FWVGA). Przy 5-calowym wyświetlaczu zagęszczenie pikseli na cal wynosi 196 ppi. To bardzo mało jak na tak wielki wyświetlacz. Dlaczego producent nie zdecydował się na rozdzielczość HD? Nie mam zielonego pojęcia. Na pewno nie z powodu mniejszych kosztów produkcji. Takie rozwiązanie z pewnością wpłynęłoby jeszcze bardziej na potencjalnych klientów.

Pod maską LG Bello II znalazło się też miejsce dla czterordzeniowego procesora o taktowaniu 1,3 GHz, prawdopodobnie firmy MediaTek, podobnie jak w przypadku podstawowej wersji Bello. Innym „udogodnieniem” jest 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci flash, którą można rozbudować standardowo za pomocą karty microSD. Z tyłu znajdziemy 8 Mpix aparat, który rzecz jasna nie posiada wszystkich funkcji z G4, ale zawiera kilka, mniej lub bardziej przydatnych, trybów (dotyczy to również przedniego aparatu).

LG Bello II
LG Bello II / fot. LG

 

LG Bello II działa w oparciu o Androida 5.1.1 Lollipop oraz oferuje łączność 3G, WiFi, Bluetooth 4.0, A-GPS i porto microUSB. Smartfon zasila bateria o pojemności 2540 mAh, co w ostateczności przełożyło się na 155 gramów wagi. Bello II dostępne będzie w kolorze białym, tytanowym i złotym, a do sprzedaży w pierwszej kolejności trafi do Indii i wybranych krajów Ameryki Łacińskiej, prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. Natomiast w Europie oraz Rosji smartfon pojawić się ma w trzecim kwartale. W zależności od rynków, LG Bello II będzie występować też pod nazwą LG Max i LG Prime II.

źródło: LG przez AndroidAuthority

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *