Na wczorajszym Unpacked zobaczyliśmy dwa nowe smartfony – Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+, które tak na dobrą sprawę były nam doskonale znane już przed premierą za sprawą licznych przecieków. Ale Samsung jednak potrafił zaskoczyć, bo było jeszcze jedno urządzenie, przez kilka sekund ale było. To Samsung Gear S2, który pojawi się na targach w Berlinie.

Nie Gear A, a właśnie Gear S2. Nazwa wskazuje, że jest to bezpośredni następca smartwatcha Gear S, ale jak zdążyliśmy zobaczyć jego wygląd jest diametralnie inny. Wiemy już, że będzie miał okrągły wyświetlacz i Samsung wreszcie będzie miał godnego (mam nadzieję) konkurenta dla Moto 360 czy okrągłe smart-zegarki od LG. Samsung tymi kilkoma sekundami na konferencji uciął wszelkie spekulacje na temat nadchodzącego smartwatcha. Co prawda specyfikacja nie została potwierdzona, ale wygląd już znamy.

Samsung Gear S2 / fot. Samsung
Samsung Gear S2 / fot. Samsung

 

Samsung Gear S2 na pewno będzie działał pod specjalną wersją systemu Tizen, który został dostosowany do okrągłego ekranu i specyficznej obsługi. Smartwatch zdaje się mieć metalową obudowę i trzeba przyznać, że wygląda bardzo schludnie i nowocześnie. Nieoficjalne informacje wskazują na obecność 1,65-calowego ekranu o rozdzielczości 360 x 360 pikseli, dwurdzeniowego procesora Exynos 3472, 768 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci własnej. Niezbyt optymistycznie zapowiada się akumulator o pojemności 250 mAh, ale być może dzięki technologii szybkiego ładowania będziemy w stanie napełnić go w kilka chwil.

Samsung Gear S2 / fot. Samsung
Samsung Gear S2 / fot. Samsung

 

Premiera Samsunga Gear S2 odbędzie się tuż przed oficjalnym startem targów IFA 2015.

źródło: Samsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “To już pewne, smartwatch Samsung Gear S2 zobaczymy na IFA 2015”

 • Dominik Śniegucki
  14 sierpnia 2015 at 13:56

  Skopiowany LG G Urban. Widać prostokąty Samsunga się nie sprzedawały dobrze albo gorzej od moto360 i G Watch.

 • 15 sierpnia 2015 at 22:33

  Będzie mieć aparat?

 • Kris
  15 sierpnia 2015 at 23:25

  Poprawcie „Gwar S2” 🙂