Mimo, że premiera najnowszego Androida miała miejsce kilka miesięcy temu, to firma Samsung dalej nie zaktualizowała swoich flagowców. Dalej na Androida 6.0 Marshmallow czekają użytkownicy takich modeli jak Galaxy S6 edge+, Galaxy S6 edge, Galaxy S6, Galaxy Note 5, czy Galaxy Note 4. Ostatnio do sieci wyciekła lista urządzeń koreańskiego producenta, które mogą liczyć właśnie na wspomnianego Androida, gdzie znalazły się też smartfony z serii Galaxy A czy poprzedni flagowiec Galaxy S5. Niestety wciąż są to niepotwierdzone informacje i pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko Samsunga. Coś jednak drgnęło, bo pojawił się Marshmallow dla Galaxy Note 4.

W sieci pojawiła się dość interesująca informacja. Jak donosi serwis NapiDroid, Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910F) w wersji Unlocked otrzymał aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Update dostępny jest dla użytkowników mieszkających na… Węgrzech i przynosi nowe funkcje i ułatwienia. Jedną z takich zmian jest nowe menu Air Command znane z Galaxy Note 5 oraz funkcja notatek, którą wykorzystuje rysik S Pen, gdzie po aktualizacji jest teraz możliwość pisania białym „pisakiem” na czarnym tle (bez potrzeby włączania ekranu, wystarczy wyjąć rysik i pisać). To tyle z nowości o jakich wiadomo do tej pory, ale z czasem pewnie poznamy pełną listę zmian. Szkoda jednak, że Marshmallow dla Galaxy Note 4 nie wygląda tak, jak wskazywały na to wcześniejsze screeny z wersji dla Galaxy Note 5.

fot. NapiDroid
fot. NapiDroid

 

Udostępnienie Androida 6.0 Marshmallow w pierwszej kolejności dla Galaxy Note 4 było chyba zaskoczeniem dla wszystkich. Nie spodziewałem się, że Koreańczycy pójdą tą drogą, bo do tej pory to Polska była krajem, który najszybciej dostawał aktualizacje. Mam nadzieję, że Marshmallow szybko pojawi się u nas i nie będziemy musieli długo czekać, bo mój Galaxy Note 4 już się nie może doczekać na przywitanie najnowszego oprogramowania od Google. Poniżej kilka screenów.

źródło: NapiDroid przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow dla Galaxy Note 4 już wystartowała!”