Zgodnie z zapowiedziami firmy Samsung, globalni użytkownicy Samsunga Galaxy Note 3 Neo doczekali się wreszcie aktualizacji do Androida 5.1.1 Lollipop. Trzecia generacja Note’a z dopiskiem Neo wydana została w lutym 2014 roku, tak więc mamy już ponad półtora roku od premiery, a mimo to Koreańczycy zaktualizowali Note 3 Neo do nowszej wersji.

Pod koniec października pisałem, że Samsung udostępnił aktualizację dla Galaxy Note 3 Neo do Androida 5.1.1 Lollipop na rodzimym rynku. Dziś dowiadujemy się, że podobny update otrzymali użytkownicy mieszkający w Rosji. To oznacza, że Koreańczycy w końcu udostępnili ją globalnie. Nowe oprogramowanie poprawia ponoć czas pracy na baterii, wydajność urządzenia oraz naprawia niektóre krytyczne błędy.

Udostępnienie aktualizacji dla Galaxy Note 3 Neo po raz pierwszy na globalny rynek dobrze wróży też dla pozostałych regionów. Z pewnością użytkownicy na całym świecie, w tym w Polsce, czekają aż ich smartfon poinformuje o nowym oprogramowaniu. Aby uprzedzić pytania w komentarzach od razu zaznaczę, że na tą chwilę nie mamy żadnych informacji, czy i kiedy Android 5.1.1 Lollipop zawędruje do naszego kraju. Jeśli tak się stanie, natychmiast Was o tym poinformujemy. Z drugiej jednak strony jest to smutnie, że dopiero teraz Samsung rozpoczyna aktualizację dla tego modelu, gdy na rynku rozpoczął się proces wdrażania Marshmallowa. Ten dalej nie występuje na żadnym urządzeniu Samsunga.

źródło: SamMobile przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Rozpoczęła się globalna aktualizacja Samsunga Galaxy Note 3 Neo do Androida 5.1.1 Lollipop”

  • Andrzej
    8 grudnia 2015 at 22:13

    Minąl rok, mamy już Marshmallow’a, a S5 Mini wciąż na KitKacie… Ach 🙂

  • Ole
    9 grudnia 2015 at 17:44

    Aktualizacja jest dostępna od tygodnia, dla Francji i Rosji(inny model N3N) ale dobrze że coś na Europę.