Firma Motorola już jakiś czas temu rozpoczęła aktualizację do najnowszego Androida dla niektórych swoich modeli. Obecnie z Androida Marshmallow cieszą się użytkownicy Moto X Style i Moto X drugiej generacji. Oczywiście lista ta nie kończy się tylko na tych dwóch modelach, bo na update czeka wiele innych smartfonów tej firmy. Na tej liście nie znalazła się natomiast Motorola Moto E (2015), co mogło zasmucić użytkowników tego smartfona. Dziś dla tych osób mamy bardzo dobrą wiadomość. Otóż dzisiaj Motorola oficjalnie potwierdziła, że Moto E 2 generacji także otrzyma Androida 6.0.

Czym byłaby róża bez kolców? Niestety, ale nie wszyscy mogą liczyć na aktualizację. Jak zapowiedziała Motorola, Moto E 2015 dostanie aktualizację do Androida Marshmallow tylko w wybranych regionach. Piszę niestety, bo nowe oprogramowanie nie dostaną chociażby Chiny. Ale co nas Europejczyków to obchodzi nieprawda? Najważniejsze, że Europa taką aktualizację ma zapewnioną. Do tego grona dochodzi też Kanada, Ameryka Łacińska i Azja. Ciekawostką jest, że producent nie wspomniał o Stanach Zjednoczonych.

Aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow przynosi ze sobą liczne usprawnienia, w tym ulepszony tryb oszczędzania baterii, czy Android Pay. Zmian jest o wiele więcej i pewnie wszystkie je znacie, więc nie będę tutaj ich wymieniał.

Fakt udostępnienia aktualizacji dla Moto E 2015 wydaje się świetnym pomysłem na zakup na prezentem pod choinkę. Smartfon dostanie nowe życie i lepiej będzie „chodzić” na nowym systemie. Dla mniej wymagających użytkowników smartfon z pewnością wystarczy.

źródło: Motorola przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *