W końcu nastał ten dzień! Dzień, w którym polscy użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S6 oraz Galaxy S6 edge (wersje niebrandowane) doczekali się upragnionej aktualizacji. Oczywiście do najnowszego oprogramowania od Google, jakim jest Android 6.0.1 Marshmallow.

Samsung w poprzednim, jak i w tym roku kazał bardzo długo czekać użytkownikom serii Galaxy S6 na aktualizację dla swoich flagowców. Wspomnę tylko, że w pierwszej kolejności nowego Androida dostała Korea Południowa, czyli rodzimy rynek producenta. Nie ma w tym nic złego, ale smuci fakt, że Koreańczycy udostępnili nowe oprogramowanie po prawie… dwóch miesiącach (ta w Korei pojawiła się pod koniec stycznia). Czekanie z aktualizacją do premiery Galaxy S7 niewątpliwie nadszarpnęło zaufanie niektórych konsumentów. Niemniej jednak, po kilku, z pewnością długich, miesiącach wyczekiwania na najnowszego Androida przez fanów koreańskiego producenta wreszcie doczekaliśmy się i my Polacy.

Naturalnie, jak to bywa w takich operacjach, Android 6.0.1 Marshmallow jest dostępny w trybie OTA i waży dokładnie 1323,48 MB. Aktualizacja jest przeznczona dla egzemplarzy niebrandowanych, czyli tych zakupionych bezpośrednio w salonach Samsung Brand Store lub partnerskich sieciach z elektroniką. My ze swojej strony zalecamy pobrać nowe oprogramowanie za pomocą Wi-Fi i naładować smartfon przynajmniej do połowy. Tutaj też pamiętajcie, że nie wszyscy dostaną aktualizację w jednym czasie. Tym, którym smartfon jeszcze nie poinformował o dostępności Marshmallowa podpowiadamy, aby wymusić aktualizację ręcznie, a jeśli to nie pomoże to zrestartować urządzenie. A jakby i to nie zadziałało, to pozostaje poczekać kilka godzin lub czsami nawet dni.

Jeśli macie Samsunga Galaxy S6 lub Galaxy S6 edge to dajcie znać, czy pojawiła się już u Was aktualizacja. Dajcie też znać jak oceniacie zmiany.

źródło: Tabletowo

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 replies on “Aktualizacja Android 6.0.1 Marshmallow dla Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge w Polsce”

 • Aartu
  28 marca 2016 at 12:05

  Mam na s6 pobrane przez ota chyba z miesiąc co to za nius w ogóle jest?

  • 28 marca 2016 at 12:32

   Dotyczy polskich niebrandowanych, na których dzisiaj się pojawiła aktualizacja.

  • miecio08
   28 marca 2016 at 12:33

   Mówimy tu o czystym sofcie w wersji XEO. Który jest instalowany w urzadzeniach kupionych w sklepach typu brand store, media markt itp. Operatorzy wydali trochę wcześniej swoje wersję softow

 • mafiaboy72
  28 marca 2016 at 13:03

  Ja mam Marshmallow od 3 tygodni. Chyba te informacje nie są zbyt aktualne. S6Edge+ kupiony w Media Expert .

  • 28 marca 2016 at 13:23

   Zalecam czytanie ze zrozumieniem, aktualizacja jest dla Galaxy S6 i Galaxy S6 edge.

 • Ktyn
  30 marca 2016 at 09:02

  Tak u mnie sie dopiero pohawila,dzieki za info

 • Lisu Liu
  30 marca 2016 at 09:29

  a ktoś dostał aktualizacje na s6 brandowany Playem?