Pamiętacie opaskę Samsung Gear Fit? Swoją światową i jednocześnie mocno zaskakującą premierę (mało kto spodziewał się, że takie urządzenie w ogóle się pojawi) miała przeszło dwa lata temu, bo na MWC 2014 w Barcelonie i była pierwszą opaską z zakrzywionym ekranem Super AMOLED. To przykuwało największą uwagę. Od pewnego czasu krążą w Internecie informacje o nowej generacji tego smartbanda, który jak na razie kryje się pod nazwą Samsung Gear Fit 2. No właśnie, co zatem wiemy o nowej wersji opaski?

Samsung Gear Fit był całkiem popularnym gadżetem, choć na początku nie wynikało to bezpośrednio z jego ceny. Gdy opaska trafiła do sprzedaży kosztowała 799 złotych, ale była też dołączana do niektórych zestawów przedsprzedażowych (Fit był dokładany między innymi do Galaxy S5 mini w przedsprzedaży) i to według mnie sprawiło, że stała się rozpoznawalna. Później cena stopniowo się obniżała, było kilka promocji, ale najciekawsza była ta ostatnia. Kilka miesięcy temu cena spadła do 299 złotych, co było równoznaczne z jej wyprzedażą i wtedy też zainteresowanie opaską rozpoczęło się na nowo. Wszystko wskazuje na to, że niedługo poznamy jej następcę, bo coraz częściej mówi się o niej w sieci.

Gear Fit 2 i IconX / fot. Samsung (S Health)
Gear Fit 2 i IconX / fot. Samsung (S Health)

 

Samsung Gear Fit 2 – tak będzie nazywać się nowa opaska fitness od Samsunga, co potwierdza też jedno z poniższych zdjęć (nazwa widnieje na wewnętrznej stronie paska, tam gdzie rozmiar). Ale skoro ma to być kolejny model to dwójka w nazwie jest jak najbardziej na miejscu. Wszystko zaczęło się od pewnego zdjęcia, które pokazało nową opaskę niemal w całej okazałości, w dodatku z nowymi słuchawkami IconX. W ciągu raptem kilku dni zdjęć pojawiło się więcej, więc bardzo możliwe, że Gear Fit 2 może zadebiutować szybciej niż się tego spodziewamy. Choć mało mówi się o specyfikacji, to całkiem sporo można dowiedzieć się właśnie z samych zdjęć. I muszę przyznać, że opaska prezentuje się nieźle, szczególnie w czarnym kolorze.

Samsung Gear Fit 2 / fot. VentureBeat
Samsung Gear Fit 2 / fot. VentureBeat

 

Można zauważyć, że Gear Fit 2 został z głową przeprojektowany, bo ma zwartą, bardziej elegancką konstrukcję. Główny moduł z wyświetlaczem nie jest już tak zwaną „pastylką”, którą wkładamy do paska. W przeciwieństwie do pierwszej generacji, Gear Fit 2 ma pasek odłączamy od obudowy, podobnie jak to odbywa się w smartwatchach. Widać też, że paski będą w kilku rozmiarach, bo ten na powyższym zdjęciu jest przykładowo w rozmiarze L. Zapięcie ma podobne do tego jakie stosuje Xiaomi w Mi Bandzie, pasek nadal wykonany jest z tworzywa TPU, ale możliwość odpinania paska może sugerować, że pojawią się też inne, może nawet skórzane.

Samsung Gear Fit 2 i IconX / fot. VentureBeat
Samsung Gear Fit 2 i IconX / fot. VentureBeat

 

Samsung Gear Fit 2 na pewno będzie wyposażony w pulsometr i podobne funkcje co pierwsza generacja. Mówi się też, że Samsung w nowej opasce zastosował ten sam 1,84-calowy, zakrzywiony ekran Super AMOLED, co w pierwszej wersji Gear Fit, choć na zdjęciach opaska wydaje się nieco szersza. Na obudowie można doszukać się dwóch przycisków i to też jest istotna zmiana względem poprzednika, który miał tylko jeden przycisk. Co ciekawe, podobno Gear Fit 2 ma mieć wbudowany GPS, co byłoby świetną informacją, bo można byłoby biegać z opaską bez konieczności noszenia telefonu w kieszeni. Ostatnie zdjęcia pokazują opaskę w lepszej jakości i co ważne w kilku kolorach. Wcześniej można było wymieniać same paski, a teraz mamy kilka wersji kolorystycznych, gdzie przynajmniej będą trzy – czarna (na zdjęciu głównym) oraz stalowym niebieskim i ciemno-różowym (poniżej).

Jak Wam się podoba nowa opaska Samsunga? Według mnie zapowiada się naprawdę świetnie. Jak wspomniałem, data premiery nie jest jeszcze znana, ale coś czuję, że jest blisko. Jak tylko będziemy wiedzieć coś więcej, damy znać.

źródło: evleaks, PhoneArena, wareable, VentureBeat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Gear Fit 2 – Co już wiemy o nowej opasce fitness od Samsunga?”

  • marcinek
    7 maja 2016 at 09:30

    Jak dla mnie jedna rzecz w tym jest istotna,ale pytanie jest raczej do vendorów niż do samsunga: czy będzie to coś współpracować z zewnętrznymi programami do treningu, np Endomondo. Bo jedynka robi to bardzo kulawo. Jak będę miał trening sterowany pulsem to kupię.

    • 7 maja 2016 at 10:24

      Oby tak było jak piszesz 🙂 Ale patrząc na to, że Gear Fit 2 ma mieć GPS, bardzo możliwe, że funkcji będzie więcej.