Według ostatnich przecieków, które w całość podsumowała niezawodna ekipa XperiaBlog, Sony wkracza właśnie w trzecią wielką erę swojej smartfonowej przygody. Firma, która cały czas szuka swojego miejsca na trudnym rynku inteligentnych telefonów komórkowych postanowiła zagrać va banque, czego efektem jest trzecia na przestrzeni ostatnich lat zmiana strategii.

Japończycy podzielili swoją przygodę w urządzeniach mobilnych na rozdziały: pierwszy z nich miał charakteryzować się otwartością oprogramowania oraz położeniu nacisku na usprawnienie komunikacji. Drugi – który trwał w zasadzie aż do premiery pierwszej Xperii X – można streścić w słowach „wszystko to, co najlepsze od Sony”. Japończycy rozumieją pod tym pojęciem przykładowo nacechowanie muzyczne (Walkman), integrację z PlayStation czy postawienie nacisku na aparat i jego funkcje. Dobrze te wszystkie funkcje odzwierciedla rodzina Z. Jednak – jeśli wierzyć plotkom – to już przeszłość.

Trzecia wielka zmiana zamyka się w stworzeniu jednej rodziny urządzeń typu Premium – Sony Xperia X. Jak informuje XperiaBlog ten rozdział w historii Sony ma potrwać do 2018 roku. Firma zamierza ujednolicić komunikację i promocję marketingową w ramach hasła „Xperia for new communication”. Co będzie dalej? Nie wiadomo. Może to ostateczny czas, jaki firma daje sobie na uporządkowanie rynku mobilnego i rozpoczęcie zarabiania na smartfonach? Trudno powiedzieć.

Zastanawiający w tym wszystkim jest los rodzin Xperia C oraz Xperia M, które mimo że odstawały od flagowych „Zetek”, to jednak były zazwyczaj urządzeniami bardzo dobrymi w swojej klasie. Do Xperii M5 ciężko się w czymś przyczepić. Wydaje się więc, że albo producent zdoła w jakiś sposób upchnąć kolejne smartfony w ramach elitarnej linii X albo też po prostu zamknie tę ścieżkę rozwoju. Wiele portali dywaguje nad losem planowanej Xperii C6. Obecnie dominującą jest opinia wedle której urządzenie zostanie przyłączone do rodziny X jako Xperia X Ultra. A kolejne planowane urządzenia z mid-end’u? Najbliższe miesiące pozwolą nam poznać odpowiedzi na te pytania.

źródło: XperiaBlog.net

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *