A nie pisałem w poprzednim wpisie, że coś się ruszyło z aktualizacjami? Marshmallowa dostał wczoraj Huawei P8, ale jeszcze większym zaskoczeniem jest nowa wersja Androida dla Samsunga Galaxy Note Edge, tak Edge. Już kilka smartfonów koreańskiego producenta działa pod kontrolą najnowszego Androida (na czele z Galaxy S7), ale było sporo pytań, kiedy i czy w ogóle aktualizację dostanie trochę eksperymentalny projekt, który pojawił się obok Galaxy Note 4. No i jak się okazało, dostał.

Posiadacze Galaxy Note 4 już od ponad miesiąca mogą się cieszyć Marshmallowem na swoim smartfonie. Mimo tego, że zarówno Galaxy Note 4 jak i Galaxy Note Edge zadebiutowały w tym samym czasie, na tej samej konferencji, to ten drugi na aktualizację musiał poczekać trochę dłużej. I dobrze, że się w ogóle doczekał. Zakładam, że dłuższy czas oczekiwania mógł być związany z ekranem krawędziowym, który też musiał być przystosowany pod nową wersję systemu.

Jak się dowiadujemy od jednego z użytkowników Twittera, Samsung Galaxy Note Edge, który pochodzi z sieci Play otrzymał właśnie aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Jest to wersja smartfonu SM-F915F z procesorem Qualcomm Snapdragon 805. Wygląd systemu i zmiany są bliźniacze do tych, które można było spotkać w aktualizacji dla Galaxy Note 4 – unowocześniony interfejs TouchWiz, funkcja Szybkie Połączenie, lepsze bezpieczeństwo ochrony odcisków palców i zaawansowany tryb oszczędzania energii.

Marshmallow dla Galaxy Note Edge / fot. Mateusz Gadzina (Twitter)
Marshmallow dla Galaxy Note Edge / fot. Mateusz Gadzina (Twitter)

 

Przed aktualizacją pamiętajcie o naładowaniu baterii i wygospodarowaniu sobie trochę czasu, jeśli chcecie pobrać i od razu zainstalować aktualizację. Wszystko dlatego, że paczka, którą trzeba pobrać waży 1522,05 MB.

źródło: Twitter

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *