Poza ceną, dostępnością i szczegółami oferty przedsprzedażowej, wiele osób zastanawia się jak to jest z Samsungiem Galaxy Note 7 w wersji dual SIM. Będzie, nie będzie, a jeśli tak to kiedy i gdzie? W Polsce niewiele jest flagowych smartfonów, do których można włożyć dwie karty SIM, a zauważyłem, że coraz więcej użytkowników właśnie takich urządzeń poszukuje. Sam bym takie kupił. Dobra wiadomość jest taka – będzie Samsung Galaxy Note 7 z dual SIM, a zła taka, że nie wszędzie się pojawi.

Chciałbym kiedyś dożyć czasów, kiedy w naszym kraju na równi z normalną wersją jakiegoś smartfonu pojawi się też ta z obsługą dwóch kart, Kiedyś zrobiło tak Sony, wypuszczając na polski rynek Xperię Z3 i chyba wyszło im to na dobre, bo wtedy ani Samsung Galaxy S5, ani Galaxy Note 4 czy flagowiec od LG nie obsługiwał dwóch kart od operatora. To najlepszy sposób, by w jednym smartfonie mieć zarówno numer prywatny jak i ten służbowy czy podczas wyjazdu do innego kraju mieć przy sobie jeden telefon z polską i tamtejszą kartą.

Samsung Galaxy Note 7 występuje w wersji dual SIM, bo pokazują to nawet oficjalnie grafiki prasowe producenta, ale jego dostępność będzie mocno ograniczona. I jak można było się domyślać, wersja dual SIM nie trafi oficjalnie do Polski, ale nie kupimy jej też w Niemczech, Francji, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii czy Brazylii, bo przynajmniej w tej chwili nie ma żadnej wzmianki o wersji dual SIM na tamtejszych stronach producenta. Jedyne dwa pewne kraje w tej chwili to Chiny i Rosja.

Samsung Galaxy Note 7 z dual SIM
Samsung Galaxy Note 7 z dual SIM / fot. PhoneArena

 

Wracając do samego slotu to w Galaxy Note 7 raczej zaskoczenia nie ma. Mamy slot hybrydowy, co oznacza, że można jednocześnie używać karty nanoSIM i karty pamięci lub dwóch kart nanoSIM. Znane i nie przez wszystkich lubiane rozwiązanie, bo w pewnym sensie wymusza na nas wybranie jednej z opcji. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że najnowszy Galaxy Note ma 64 GB pamięci na dane, wyjeżdzając przykładowo na kilka dni za granicę, możemy wrzucić „na chwilę” dwie karty z numerami, bo pamięci na zdjęcia i filmy powinno nam wystarczyć.

Cena wersji dual SIM nie jest znana, ale trzeba liczyć się z tym, że zapłacimy więcej niż za zwykłego Galaxy Note 7. Już Janusze biznesu , którzy ściągną kilka sztuk z Chin o to zadbają.

źródło: Samsung China przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Samsung Galaxy Note 7 z dual SIM. Gdzie będzie dostępny?”

 • pop2
  3 sierpnia 2016 at 23:20

  Janusz jak już będziesz miał to daj znać!!!!!!!!

 • Pluszaty
  5 sierpnia 2016 at 14:17

  Zakup z Chin od Janusz jest wielce ryzykowny. Mam obawy o kompatybilność pasm radiowych. Polecić za to mogę polską legalną firmę Bludiode, która sprowadza sprzęt od Arabów w podobnych cenach jakbyś sprowadzał indywidualnie. Poza tym można kupić w Rosji i na Ukrainie ze zwrotem VATu.

  • Krzysztof Sliwinski
   31 sierpnia 2016 at 23:09

   z tym bluediod i ich…cenami,to zdrowo przesadziles.Reklamujesz ich,czego jestem pewien.Ta firma ma WYJATKOWO paskarskie ceny i to na wszystko.Ceny,ktore znacznie przewyzszaja nie tylko ceny srednie na dany artykol,ale sa wyzsze od najwyzszych gdziekolwiek w swiecie.A jezeli kupuja od arabow,to kupuja zanzcnie taniej niz np hurtownicy w UE.Dla mnie to typowe zdzierstwo.

  • Kiciek Triplea
   14 października 2016 at 07:22

   Bludiode i ich kosmiczne ceny to pierwsza sprawa. Druga – to zlewka na klienta. 27 września 2016 wysłałem zapytanie odnośnie note 7 w dual sim, przez ich stronę internetową. Nawet dostałem potwierdzenie że wiadomość dotarła. Do dziś nie odpowiedzieli.
   Strach pomyśleć, co będzie się dziać jeśli telefon nawali i trzeba będzie z nimi się skontaktować w sprawie gwarancji. Jeśli zlewają klienta który chce kupić, to jak potraktują klienta który będzie chciał naprawy gwarancyjnej?