Lata 2010 i 2011 były przełomowymi dla Samsunga, bo firma pokazała wtedy dwa urządzenia mobilne, które zapamiętamy na zawsze – Samsung Galaxy S i Samsung Galaxy Note z rysikiem S Pen. Smartfony doczekały się swoich kolejnych generacji, które z roku na rok były ulepszane, aż do 2017 roku, kiedy to Samsung odnotował najlepsze wyniki sprzedaży swoich flagowych modeli, a w szczególności tego z serii Note – Galaxy Note 8. Jego następca ma być jeszcze lepszy, a to za sprawą jeszcze bardziej udoskonalonego rysika. 

Od samego początku założeniem producenta było stworzenie smartfonu klasy premium i tak powstał pierwszy Galaxy S i smartfonu tej samej klasy, ale z większym ekranem i wszechstronnym rysikiem, co widzimy w postaci Galaxy Note’a. To drugie rozwiązanie wielu osobom bardzo przypadło do gustu, choć początkowo nikt Note’a nie traktował poważnie. Rysik miał sprawić, że będzie to typowo biznesowe urządzenie, które pomoże przy sporządzaniu różnych zapisów, ogarnięciu terminarza czy po prostu obsługi dużego ekranu. I właśnie połączenie rysika S Pen z dużym wyświetlaczem do zawsze było cechą rozpoznawczą serii Galaxy Note.

Zapewne nikt teraz nie wyobraża sobie istnienia serii urządzeń Galaxy Note bez rysika, co jest oczywiście bardzo zrozumiałe Przedstawiciele Samsunga z działu planowania produktów, Bj Kang oraz Cue Kima poinformowali w wywiadzie, że firma zamierza jeszcze bardziej udoskonalić piórko S Pen w smartfonie Galaxy Note 9. Podkreślili, że już rysik dla Galaxy Note 8 został mocno ulepszony względem poprzedników, jednak podczas produkcji najnowszych Notatników koncentrowano się głównie na bezpieczeństwie, co po aferze z Samsungiem Galaxy Note 7 wydaje się rozsądnym posunięciem. Ponadto też, zaraz po oficjalnej prezentacji Galaxy Note 8, Samsung przystąpił już do produkcji jego przyszłorocznego następcy, dzięki temu ma więcej czasu na dopracowanie detali oraz ulepszenie różnych funkcji, w tym także rysika S Pen.

Premiera urządzeń Samsung Galaxy Note 9 nastąpi prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września 2018 roku. Jeśli potwierdzą się wcześniejsze doniesienia, smartfon wprowadzi wiele kluczowych zmian, chociażby  takich jak przeniesienie skanera linii papilarnych bezpośrednio pod ekran. Moim zdaniem akurat w przypadku czytnika będzie to dobry krok, ze względu na to, że w tegorocznym modelu czytnik został umieszczony w bardzo niepraktycznym miejscu.

źródło: Samsung 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *