Razem z nowymi urządzeniami od Xiaomi pojawiła się też najnowsza wersja interfejsu MIUI. Co ciekawe, wszystkie wersje Xiaomi Mi 8 zadebiutowały z dziewiątą wersją nakładki, ale od razu pojawiła się informacja, że aktualizacja do MIUI 10 dla tych modeli jest już praktycznie gotowa. Jakie jeszcze smartfony mogą liczyć na aktualizację do najnowszej wersji? Okazuje się, że będzie ich naprawdę sporo. Właśnie ruszają beta testy! 

Mówi się, że Xiaomi to taki „chiński Apple”, a po premierze Xiaomi Mi 8, po tym jak bardzo jest podobny do iPhone X czy w jakie funkcje został wyposażony i jak te funkcje zostały nazwane (Face ID, mówi Wam to coś?), już chyba nikt nie ma wątpliwości, że to coś więcej niż tylko „inspiracja”. Pewnie zaraz wszyscy zmieszają mnie z budyniem, ale napiszę, że ma to swoje plusy. Poważnie, bo Xiaomi tak jak Apple chce zadbać o to, by najnowsza aktualizacja dotarła do niemal wszystkich smartfonów, tak szybko jak to tylko możliwe. Może jeszcze nie tak szybko jak firma z Cupertino, ale lista urządzeń, które mogą się ustawiać w kolejce jest obszerna.

Póki co informacje dotyczą chińskiego ROM’u z MIUI 10, który dzisiaj, czyli 1 czerwca trafia do zamkniętych testów beta. Później, ale ciągle jeszcze w czerwcu, testy wersji beta będą już prowadzone publicznie, więc znacznie więcej osób będzie mogło wciąć w nich udział. Zarówno w pierwszej jak i drugiej fazie testów aktualizację dostaną takie smartfony Xiaomi jak:

Mi 8, Mi MIX 2S, Mi MIX 2, Mi MIX, Mi 6X, Mi 6, Mi 5, Mi Note 2, Redmi S2, Redmi Note 5

Ale to nie koniec, bo miesiąc później, czyli w lipcu, publiczne testy będą dostępne dla jeszcze większej grupy smartfonów. Tak przedstawia się lista:

Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 4, Mi 4c, Mi 4S, Mi Max 2, Mi Max, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S i Redmi 3X, Redmi Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 4 (wersja z procesorem Qualcomm i MediaTek), Redmi Note 4X i Redmi Note 3 (wersja z procesorem Qualcomm)

Informacja o dostępności wersji beta pojawi się automatycznie, więc jeżeli ktoś używa wymienionego wyżej smartfonu Xiaomi z chińskim oprogramowaniem, może wypatrywać aktualizacji. Oczywiście, warto przed aktualizacją MIUI 10 zrobić kopię wszystkich danych, bo jak wiadomo w przypadku wersji beta, nie wszystko może działać prawidłowo. Jeśli ktoś zastanawia się jakie zmiany wprowadzono w najnowszej nakładce, to warto zerknąć na poniższy film, który idealnie to pokazuje. Jeśli jednak chcecie wersję „do poczytania”, warto odwiedzić wpis Karola na Tabletowo.

źródło: Mi 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Te smartfony Xiaomi na pewno dostaną aktualizację do MIUI 10”

  • Michał Stanisław Godlewski
    12 września 2018 at 10:06

    Już połowa września a tego miui 10 w redmi 5A nie widzę. Ostatnio to mam 9.6.4 i dalej panuje cisza.

    • 12 września 2018 at 23:11

      Ten twój Redmi 5A z jakiej jest dystrybucji? Czy ma oficjalne oprogramowanie? Wiem, sporo czasu minęło, ale coś tam aktualizacją, więc krótko mówiąc, jest bliżej niż dalej 🙂