Proszę Państwa, przyszedł czas na Samsunga Galaxy Note 9! Znaczy się, póki co na przecieki z nim związane, których w najbliższych tygodniach będzie przybywać, wręcz lawinowo. Czy Samsungowi ponownie nie uda się utrzymać w tajemnicy informacji o kolejnym Notatniku? Czy znowu kolejny Galaxy Note nie będzie zaskoczeniem? Zapewne tak. Tym razem dowiadujemy się przede wszystkim, kiedy następca Galaxy Note 8 zostanie oficjalnie pokazany, ale z tej krótkiej zapowiedzi można wyłuskać nieco więcej.

Nie trzeba być specjalistą, żeby domyślić się o jaki model smartfonu chodzi i jaki element tegoż smartfonu pojawił się w krótkim materiale wideo, który możecie zobaczyć powyżej. To rysik S Pen, bez którego żaden Galaxy Note nie miałby prawa bytu. Poniekąd to jemu Samsung zawdzięcza sukces całej serii i swego rodzaju gwarancję, że drugiego takiego urządzenia nie znajdziemy. Samsung na pewno wymyśli dodatkowe funkcje związane z rysikiem, które pojawią się w Galaxy Note 9, a razem z zapowiedzią pojawiło się kilka teorii.

Rysik S Pen z czytnikiem?

Od razu napiszę, że byłoby to co najmniej dziwne. Czytnik linii papilarnych miałby być umieszczony w przycisku rysika. Miejsce jest w porządku, ale kwestia działania jest sporna. Wyjmujemy rysik, bierzemy go do ręki, przykładamy kciuk (bo tak w sumie byłoby najwygodniej) i smartfon się odblokowuje? Jeżeli tak, to na pewno byłaby to alternatywna opcja odblokowania, która wspomoże przykładowo skaner twarzy, ale…

No to może przycisk Bixby?

Wydaje mi się, że przycisk i w ogóle cała usługa Bixby to najmniej przydatna funkcja w ostatnich flagowcach Samsunga. Głównie przez to, że nie obsługują języka polskiego i nie można do niego przypisać innej funkcji (no chyba, że coś się zmieniło?). Przeniesienie tej funkcji do rysika S Pen byłoby jakimś rozwiązaniem, ale…

No właśnie, dlaczego dwa razy pojawiło się „ale”? W obydwu przypadkach rysik musiałby w jakiś sposób komunikować się ze smartfonem, żeby wiedział, co chcemy zrobić. Oczywiście bezprzewodowo i zapewne przez bluetooth. Do zrobienia, ale co za tym idzie, rysik musiałby mieć malutką baterię i jakieś zasilanie, być może ze środka smartfona.

Ja podchodzę do takich spekulacji z lekkim dystansem, ale nie od dziś mówi się, że Samsung chce rozłożyć nas na łopatki nowym Galaxy Note i jego możliwościami. Trzymam za słowo. Już jakiś czas temu pisałem, że rysik byłby genialny gdyby można było pisać nim na każdej powierzchni, a to co napiszemy od razu przenosiłoby się do pamięci smartfona. Wiecie, wyciągamy rysik, piszemy po biurku swoim stylem, a wszystko ładuje w smartfonie.

Zobaczymy…

Premiera Samsunga Galaxy Note 9 odbędzie się 9 sierpnia w Nowym Jorku.

źródło: Samsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Galaxy Note 9 z nową funkcją w rysiku? Mam teorię na ten temat”

  • Bartek
    28 czerwca 2018 at 09:34

    Gwoli ścisłości, S-Pen jest rysikiem aktywnym, który jest zasilany bezprzewodowo i jak najbardziej komunikuje się z telefonem. Także z dodaniem przycisku Bixby nie widzę żadnego problemu. Czytnik linii papilarnych byłby pewnie trudniejszy do zainstalowania, ale też pewnie do zrobienia.

    • 28 czerwca 2018 at 11:53

      Racja, rysik jest aktywny, ale nie ma żadnego akumulatora/układu/pamięci w środku. Jeżeli Samsung rzeczywiście chce zrealizować to o czym się spekuluje, musi tam takie rzeczy wsadzić i dodać jeszcze Bluetooth.