Od zawsze powtarzałem, że Huawei Watch 2 Classic to jeden z tych trzech smart-zegarków, który mógłby zastąpić mojego pierwszego Huawei Watcha. Używam go już ponad dwa lata, bo jest najbardziej klasyczny ze wszystkich smartwatchy i po prostu mi się podoba, ale w dobie płatności zbliżeniowych brakuje mu tylko NFC. Pewnie gdyby miał taki moduł to nad zmianą nawet bym się nie zastanawiał. Druga generacja Huawei Watcha ma już NFC, ale kupienie go w wersji klasycznej ze skórzanym paskiem (Classic) w Polsce jest niemal niemożliwe. Na całe szczęście jest Amazon, który czasami wystrzeli ze świetną promocją. 

W sumie to w dalszym ciągu zastanawiam się czy Huawei Watch 2 Classic trafił oficjalnie do Polski, ale skoro nie można go znaleźć w ofercie znanych sklepów z elektroniką, to odpowiedź nasuwa się sama. Nie. A szkoda, bo nie każdemu pasuje sportowy charakter czy pstrokate kolory obudowy w Huawei Watch 2, którego można kupić w Polsce wchodząc „z buta” niemal do każdego, większego sklepu z tego typu urządzeniami. Ale kiedyś Classic gdzieś mi tam przemknął przed oczami na Ceneo i stąd też dowiedziałem się, ile mógłby kosztować, gdyby był dostępny. Widniała przy nim cena na poziomie 1699 złotych, a co za tym idzie, był to jeden z droższych smartwatchy na polskim rynku.

A co powiecie na cenę o połowę niższą? Okazuje się, że Huawei Watch 2 Classic został solidnie przeceniony na amerykańskim Amazonie – z 369,99 dolarów na 179,99 dolarów. Zapewne każdy widząc to, że piszę o Amazonie w USA pomyślał o dodatkowych opłatach w postaci cła i podatku czy braku gwarancji na terenie Polski. Owszem, gwarancji w naszym kraju mieć nie będziemy (no chyba, że zdecydujemy się na wysyłkę do Stanów w razie jakichś problemów), ale według mnie cena, nawet po doliczeniu opłat związanych z importem, rekompensuje wszystko. Ostatecznie wychodzi 231,89 dolarów, co po przeliczeniu daje około 872 złote. Tak, napiszę to jeszcze raz – 872 złote!

Cena jest świetna i nawet gdybyśmy chcieli znaleźć coś teoretycznie pewniejszego w Polsce, to ciężko byłoby to zrobić. Huawei Watch 2 Classic nie dość, że wygląda bardzo dobrze, to jeszcze ma wyświetlacz o sporej rozdzielczości 390 x 390 pikseli, pokryty Gorilla Glass, metalową obudowę i skórzany pasek, a do tego GPS, NFC, Asystent Google, głośnik oraz mikrofon i system Wear OS ze wsparciem dla Android Pay.

Jeszcze nie wspomniałem o wysyłce – standardowa paczka powinna do nas dotrzeć do końca sierpnia, ale jeśli wybierzemy opcję ekspresową, to zegarek powinniśmy odebrać z rąk kuriera już 17 sierpnia. Biorąc pod uwagę to, że różnica wynosi około 2 dolary, wybór formy wysyłki jest oczywisty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 replies on “Huawei Watch 2 Classic w genialnej cenie. O połowę tańszy niż w Polsce!”

 • Piotr Golubiak
  15 sierpnia 2018 at 18:07

  Wear OS ze wsparciem dla Android Pay dziala platnosci czy nie?

  • 15 sierpnia 2018 at 18:53

   Android Pay zmieniło nazwę na Google Pay, a czy działa to sprawdzę może już w piątek.

 • Uwazny
  1 września 2018 at 10:21

  Panowie dostaliście już ten zegarek? Jakieś opłaty, cło itp. były? Ile to pociągnie na baterii, j. polski jest, ogólnie zadowoleni jesteście z zakupu?

  • 1 września 2018 at 10:44

   Tak, do mnie dotarł w 4 dni od zamówienia, co ciekawe, dzień wcześniej niż przewidywany przez kuriera termin. Nie było żadnych dodatkowych opłat, nic. U mnie 25-30% na dzień. Jest język polski, bo działa na Wear OS 😉 Ja jestem zadowolony, choć nadal podoba mi się bardziej Huawei Watch 1 gen.

 • ramzes
  29 stycznia 2019 at 16:44

  2 dni bateria wszystko włączone opłaty tak jak podaje amazon nic dodatkowo, normalna przesyła ok tydzień

  • 29 stycznia 2019 at 18:43

   U mnie przeważnie 25% na dzień baterii, ale i tak jestem zadowolony 😉

 • Mimicha
  11 marca 2019 at 09:23

  A jak jest z wgraniem muzyki do smartwatcha żeby słuchać muzy offline.

  • 11 marca 2019 at 18:09

   Tak, da się, ale z tego co kojarzę tylko przez Google Play Music. Instalujemy, zakładamy konto, pobieramy muzykę (przez Wi-Fi) i podłączamy słuchawki bluetooth do zegarka.