Fossil nie jest typowo technologiczną firmą. To amerykańska firma modowa zajmująca się produkcją galanterii i innych podobnych akcesoriów. Z duchem czasu zegarki tej marki zamieniły się w smartwatche. Na targach IFA 2018 zostały zaprezentowane nowe modele – tym razem już czwartej generacji. Z artykułu Krzyśka mogliście zapoznać się już z modelem Skagen Falster 2. Mnie natomiast urzekł większy Fossil Q Explorist.

W ostatnim czasie na rynku smartwatchy mamy małą suszę. W krótkiej historii tych gadżetów mieliśmy do czynienia z wyróżniającymi się seriami jak Moto 360, Huawei Watch, Samsung Gear S. W tym roku możemy mieć szansę zobaczyć równie interesujący model Fossil Q Explorist.

Fossil to marka stawiająca na wygląd swoich wyrobów. To nie technologiczny gigant, który stawia na imponującą specyfikację i oryginalne „ficzery”. Symboliczne pierwsze skrzypce gra tutaj wygląd i wykonanie. Pod tym względem nie ma się do czego się przyczepić. Zegarek upakowano w metalową kopertę o średnicy 45 mm i grubości 13 mm. Na pasek przygotowano dedykowane wystające zaczepy. Można wpiąć każdy standardowy pasek o szerokości 22 mm.

Fossil Q Explorist

Wokół okrągłego wyświetlacza znajduje się ząbkowany pierścień. Jest on czysto dekoracyjny – nie jest obrotowy i nie ma żadnej technicznej funkcji. Z prawej strony koperty znajdziemy 3 przyciski do sterowania zegarkiem w tym jeden obrotowy. Z tyłu znajdziemy magnetyczne złącze do ładowania smartwatcha i pulsomierz.

Fossil Q Explorist znajdziemy w wielu wersjach kolorystycznych – od jednokolorowych kopert po wersję z wyróżniającym się wcześniej opisanym dekoracyjnym pierścieniem w innym kolorze. Pasek może być metalowy lub skórzany z gumowym obiciem po wewnętrznej stronie.

Zegarek pracuje na Wear OS, więc zapewnia dostęp do wszystkich usług od Google. W środku znajduje się procesor Snapdragon Wear 2100 oraz 4 GB wbudowanej pamięci. Zegarek zniesie przypadkowe kontakty z wodą (norma 3 ATM). Producent zapewnia 2-letnią gwarancję. Jest też GPS i NFC, co można wykorzystać do płatności zbliżeniowych.

Ile kosztuje Fossil Q Explorist?

Ceny w Polsce nie są jeszcze znane, ale na oficjalnej stronie producenta można znaleźć te w dolarach. I tak, wersja ze skórzanym paskiem została wyceniona na 255 dolarów. Droższy wariant jest ze stalową bransoletą – 275 dolarów.

Chętnie zastąpiłbym moją wysłużoną Moto 360 Fossilem Q Explorist.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *