Smartbandy stały się bardzo popularne wśród polskich użytkowników. Nie każdy widzi potrzebę inwestowania w drogiego smartwatcha, a tania opaska monitorująca aktywność fizyczną może być dobrym kompromisem pomiędzy potrzebami, a ceną. Nie da się ukryć, że największe zamieszanie na polskim rynku wywołały Mi Bandy od Xiaomi, które mają świetny stosunek ceny do jakości. Niedawna premiera najnowszej wersji, Xiaomi Mi Band 3 wywołała spore zainteresowanie.

Jeszcze do niedawna zakup Mi Banda 3 wiązał się z koniecznością sprowadzania jej z Chin, co wiązało się z długim czasem oczekiwania. Bez wątpienia, rozwiązanie to było dobre dla osób cierpliwych i chcących zaoszczędzić, bowiem zdarzały się promocje w których wspomnianą opaskę można było nabyć za ok. 75 złotych. Urządzenie pojawiało się także na polskich serwisach, jak np. Allegro jednakże zazwyczaj ze sporą marżą tak zwanych „januszy biznesu”.

Xiaomi Mi Band 3
Xiaomi Mi Band 3

W ostatni piątek autoryzowany dystrybutor Xiaomi w Polsce rozpoczął oficjalną sprzedaż opaski Mi Band 3. Została ona wyceniona na 149 złotych + ewentualny koszt przesyłki do naszego miejsca zamieszkania.

Czy to dobra cena?

Jeżeli chcemy mieć 24-miesięczną gwarancję oraz otrzymać opaskę w ciągu kilku dni, a może nawet godzin, to jak najbardziej tak. Niestety, różnicę w cenie względem zakupu w Chinach widać gołym okiem, jednakże jest to zrozumiałe w obliczu poniesionych kosztów marketingowych, logistycznych czy dystrybucyjnych.

Na ten moment, nic nie wiadomo na temat wprowadzenia do sprzedaży na polskim rynku wariantu z wbudowanym modułem NFC. W sieci pojawiła się informacja, jakoby w najbliższym tygodniu trafiła ona do sprzedaży na rynku azjatyckim. w obliczu tego, nie zapowiada się na szybką europejską premierę, tym bardziej, że nie zaimplementowano w niej obsługi Google Pay.

Jako ciekawostkę można dodać, że w Polsce pojawił się też dedykowany pasek do opaski Mi Band 3. Cena to 14,99 złotych, więc całkiem w porządku. Pasek jest dostępny w trzech kolorach: czarnym, pomarańczowym i niebieskim.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *