Od zaprezentowania przez Google najnowszej odsłony Androida, nazwanej Pie i oznaczonej numerkiem 9.0 minęło już kilka tygodni. Początek sierpnia był bardzo mocno wyczekiwany przez androidowych geeków, jednakże oczekiwania to jedno, a rzeczywistość to drugie. Jasnym było, że tylko nieliczni producenci zapewnią aktualizację bez testowania cierpliwości użytkowników. Wśród nich znalazł się oczywiście Google oraz OnePlus, który wyrasta na jednego z liderów wśród aktualizacji. Nie oznacza to jednak, że pozostali smacznie śpią, wręcz przeciwnie. Wiele wskazuje na to, że między innymi Samsung pracuje nad tym, by jak najszybciej udostępnić Androida Pie z nakładką Experience 10. Liczne przecieki w sieci mogą wskazywać, że nastąpi to już niedługo.

Koreański producent ma znacznie ciężej z przygotowaniem aktualizacji na czas, bowiem nakładka Samsung Experience 10, zwana kiedyś TouchWiz wymaga kilku zmian, by była spójna z nową wersją systemu operacyjnego. Odkąd pamiętam, była ona uznawana za ociężałą, choć z każdą kolejną odsłoną jest coraz lepiej, szybciej i płynniej.

W sieci pojawiły się pierwsze nagrania oraz screeny z nowej wersji nakładki na systemie Android Pie. Opublikowany przez portal XDA zamieszczony wyżej film, jest najprawdopodobniej najobszerniejszym wyciekiem spośród wszystkich jakie do tej pory znalazły się w Internecie.

Na blisko 18-minutowym materiale możemy obejrzeć niemalże każdy zakątek systemu i przygotować się na to, co już niebawem nadejdzie poprzez aktualizację OTA. Osobiście muszę przyznać, że poczynione zmiany odbieram pozytywnie, względem tego z czym miałem do czynienia w Samsungu Galaxy S6 Edge. System wygląda korzystniej i zdaje się być znacznie bardziej przemyślany, a co za tym idzie, najprawdopodobniej  będzie się z niego milej korzystać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *