Każdy kto kiedyś miał smartfon z serii Nexus i bawił się w jego modowanie – powinien znać modyfikacje od Franco, z nastawieniem na kernele, które były (nadal są) po prostu fantastyczne. Zwiększały one nie tylko szeroko pojętą wydajność urządzenia, ale pozwalały także uzyskać dłuższy czas pracy na baterii. Cieszyły się one taką popularnością, że do dzisiaj zmodyfikowane jądra systemów od Portugalczyka są obiektem pożądania wśród geeków modyfikujących swoje urządzenia mobilne. W moim mniemaniu twórczość Franco jest trzecią w kolejności wizytówką Portugalii, zaraz po Cristiano Ronaldo i cudownych Pastéis de nata. 

Tym razem powody do zadowolenia mają także użytkownicy budżetowego flagowca od Xiaomi. Mowa o modelu Pocophone F1, który jest idealnym kompromisem pomiędzy ceną, a wydajnością wynikającą ze specyfikacji sprzętowej. Twórca znanych z XDA kerneli zdecydował zaopiekować się również tym modelem.

Stworzony kilka dni temu kernel przeznaczony jest dla użytkowników oprogramowania bazującego na LineageOS, bądź innych wariantach AOSP. Instalacja jest możliwa także dla Pocophone F1 działającym na oprogramowaniu MIUI, jednakże na wersji opartej o Androida 9.0 Pie nie działa WiFi. Należy mieć to na uwadze przy podjęciu się prób instalacji. Trzeba też wziąć poprawkę na to, że są to pierwsze buildy, więc mogą mieć jeszcze pewne niedoróbki, które wraz z aktualizacjami powinny być niwelowane.

Kernel od Franco można pobrać z forum XDA, gdzie sam autor założył specjalny temat poświęcony nowo wspieranemu urządzeniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *