Była już Motorola Moto Z3 Play, do której mogliśmy podłączyć moduł z 5G. Była też specjalna wersja Xiaomi Mi MIX 3 z wbudowanym modemem 5G, która ma trafić do sprzedaży w 2019 roku. Pewnie jest to, że w najbliższym czasie pojawi się więcej takich smartfonów, a jednym z nich ma być Ulefone Armor 6.

Już sama nazwa wskazuje, że Armor 6 to smartfon o wzmocnionej konstrukcji. Zresztą, nie tylko ten, bo cała seria Armor to smartfony, które w teorii powinny wytrzymać znacznie więcej niż inne, standardowe egzemplarze. Niektórzy pewnie mogli się też o tym przekonać, bo na początku 2017 roku Ulefone Armor był nawet dostępny w Polsce.

Ulefone Armor 6 to wcale nie jest nowy smartfon, bo pojawił się już w październiku tego roku z procesorem Helio P60 i baterią 4900 mAh. Wspomniałem akurat o tych podzespołach, bo w nowej wersji przygotowanej z myślą o sieci 5G, to te podzespoły się zmienią. Pojawi się nowy układ MediaTek Helio M70, który ma modem 5G i nieznacznie urośnie też bateria – do 500 mAh. Będzie też 6,2-calowy wyświetlacz, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej czy dwa aparaty z tyłu (21 i 13 megapikseli) i jeden na ekranem.

Zgodnie z tym co widać na zapowiedzi, będzie to specjalna wersja Armora 6, przygotowana z myślą o testach sieci 5G. Co więcej, już teraz wiemy, kiedy te testy będą prowadzone. Testy sieci 5G mają rozpocząć się w II kwartale 2019 roku i w tym przypadku (chodzi o region) będą prowadzone przy wsparciu China Mobile.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *