Obecnie topowymi modelami od firmy Apple są iPhone Xs, Xs Max oraz iPhone XR, dosyć zabawnie określany mianem budżetowego. Ceny tego ostatniego rozpoczynają się od 3729 złotych, co brzmi jak kiepski żart, ale taka jest rzeczywistość. W wyniku tego, duża część użytkowników szukających nowego iPhone’a spogląda chętniej na nieco starsze modele, takie jak iPhone 7 czy iPhone 8. Obecnie ich zakup jest najbardziej rozsądny, jeżeli stosunek ceny do jakości jest ważnym kryterium. Mimo sporego zainteresowania tymi modelami, Apple nie będzie mogło ich już dłużej sprzedawać w swoich sklepach na terenie Niemiec. 

Za wszystko odpowiedzialny jest Qualcomm, czyli najpopularniejszy obecnie producent procesorów do mobilnych urządzeń. Zdaniem firmy, gigant z Cupertino naruszył patenty dotyczące optymalizacji wykorzystania baterii, które należały właśnie do Qualcomma. Sąd w Monachium zgodził się z pozwem w wyniku czego Apple nie może już dłużej sprzedawać wyżej wymienionych modeli w swoich Apple Store w Niemczech.

Oczywiście firma z Apple zapowiada apelację i będzie odwoływać się od wyroku sądu, jednakże profilaktycznie już zastosowano się do wyroku, usuwając z oferty iPhone’a 7 oraz iPhone’a 8. Wbrew pozorom nie jest to równoznaczne z wyeliminowaniem tychże modeli z niemieckiego rynku.

iPhone 8
iPhone 8 / fot. Apple

Nadal mogą być one sprzedawane u tzw. resselerów oraz różnego rodzaju elektronicznych sieciówkach. Klienci zbyt wiele na tym nie tracą, bowiem ceny w tych sklepach są zazwyczaj niższe aniżeli bezpośrednio u Apple. Problem ma więc głównie wymiar wizerunkowy, który Apple chce jak najszybciej rozwiązać. Nie jest jednak pewne, że to się uda.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *