Oppo to bardzo ciekawa marka smartfonów. Zapewne nieliczni wiedzą, że to na bazie smartfonów tej firmy powstają tak lubiane ostatnio urządzenia firmy OnePlus. W Chinach jest ona bardzo lubiana i odnosi sukcesy sprzedażowe, wraz z każdym z premierowych urządzeń. Niewykluczone, że tak samo będzie tym razem, bowiem chińska firma szykuje coś naprawdę interesującego, co powinno przykuć uwagę przede wszystkim fanów mobilnej fotografii. 

Oppo ma pokazać smartfon z 10-krotnym zoomem optycznym.

Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawy tego produktu, bowiem zaoferowanie użytkownikom takiej możliwości wymaga nieco inwencji twórczej. Zmieszczenie optyki w małym smartfonie nie jest łatwym zadaniem, dlatego moim zdaniem nadchodzące urządzenie będzie nietypowe, szczególnie pod kątem konstrukcyjnym (przynajmniej tam gdzie jest aparat).

Warto przypomnieć, że kiedyś na rynku było już podobne urządzenie o nazwie Galaxy S4 Zoom czy jego następca Galaxy K Zoom. Smartfon został pozytywnie zapamiętany, mimo tego że był dosyć niekonwencjonalny.

Smartfon Oppo
Smartfon Oppo / fot. mydrivers

Najprawdopodobniej nowa propozycja od Oppo może wyglądać podobnie, jednakże czas nie tylko leczy rany, ale również napędza rozwój techniki. W ciągu ostatnich pięciu lat aparaty w urządzeniach mobilnych niesamowicie „ruszyły” do przodu, więc głęboko liczę na to, że Oppo na bazie zdobytych już doświadczeń pokaże nam coś niesamowitego. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że marka ta wkroczy do Polski jeszcze końcem tego miesiąca. Być może w ofercie pojawi się również dzisiejsza premiera? Tego jeszcze nie wiemy, lecz nikt nie zabroni nam trochę pomarzyć.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *