Asus Zenfone 5Z to najlepszy smartfon jaki Tajwańczycy pokazali w ubiegłym roku. Jednocześnie jest to też mocniejsza wersja Asusa Zenfone 5, którego jakiś czas mogłem przetestować. Jeżeli jesteście użytkownikami właśnie tego wariantu to być może w ustawieniach czeka na was Android 9.0 Pie.

Zenfone 5Z to całkiem udany twór, który przede wszystkim mógł się pochwalić Snapdragonem 845, a co za tym idzie, lepszym procesorem graficznym – oczywiście w porównaniu do modelu bez „Z” w nazwie. Ale to nie wszystko, bo Zenfone 5Z miał na starcie 6 GB RAM i co ciekawe, można go też kupić w najbogatszej wersji z 8 GB RAM i 256 GB. Poza tym co oczywiste i widoczne w specyfikacji można wspomnieć też o tym, że lepszy wariant ma szybsze pamięci i robi nieco lepsze zdjęcia.

Recenzja Asus Zenfone 5. Spodziewałem się czegoś więcej…

W każdym razie, Asus poinformował o rozpoczęciu procesu aktualizacji swoich Zenfonów 5Z do najnowszego Androida. Aktualizacja nie dotyczy tylko jakiegoś lokalnego rynku, a jest udostępniona globalnie, więc bardzo prawdopodobne jest to, że w chwili czytania tego tekstu macie już 9.0 Pie na swoim egzemplarzu albo dostaniecie go w nadchodzących dniach.

Android 9.0 Pie dla Asusa Zenfone 5Z
Android 9.0 Pie dla Asusa Zenfone 5Z / fot. gsmarena

Aktualizacja, jak zwykle, wprowadza wszystkie dobrodziejstwa Androida 9.0 Pie, ale też usprawnienia i zmiany w obrębie interfejsu ZenUI. W szczegółach nie ma żadnych informacji na temat tego co dokładnie wnosi aktualizacja, więc jeśli ktoś z was już ją zainstalował, może podzielić się swoją opinią w komentarzach. Wiadomo tylko, że paczka waży ponad 1000 MB, a instalację – po pobraniu aktualizacji – można odłożyć w czasie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *