Odkąd pamiętam, Samsung nigdy nie był utożsamiany z rozsądnie prowadzoną polityką aktualizacji swoich urządzeń. Problem ten nie dotyczył w zasadzie tylko najnowszych, najbardziej flagowych urządzeń, które kosztowały niemałe pieniądze. Po roku czasu bywało jednak tak, że również po nie przychodziła „kostucha” i zabierała do siebie, pozostawiając użytkowników z przestarzałym oprogramowaniem. Wiele wskazuje na to, że czasy te jednak już minęły, z czego bardzo się cieszę.

Dowodem na to, może być ostatnia aktualizacja, która trafiła na Samsunga… Galaxy S6.

Model ten doskonale uświadamia nam, jak szybko leci czas. Został on zaprezentowany światu w pierwszym kwartale 2015 roku, a więc niemalże cztery lata temu. Mimo tego, Samsung jeszcze nie porzucił go na dobre, a przynajmniej jeśli mówimy o aktualizacjach bezpieczeństwa, które z punktu widzenia użytkowników, powinny być niezwykle istotne.

Jak informuje forum XDA, modele Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge z regionu UAE bazujące na Androidzie 7.0 Nougat otrzymały aktualizację bezpieczeństwa ze stycznia 2019. Mało istotne w tym temacie jest fakt, że mamy luty. Mimo wszystko należy pochwalić Samsunga za troskę o swoich użytkowników.

Nie zostało podane do wiadomości, kiedy łatka trafi na urządzenia z innych regionów, jednakże wydaje mi się, że polscy użytkownicy tych modeli również nie powinni czekać zbyt długo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *