Obecnie do hiszpańskiej (lub jak kto woli katalońskiej) Barcelony zjechała się cała technologiczna śmietanka. Jest to więc idealny moment dla producentów, by zaprezentować światu nowe urządzenia, mając pewność, że uzyskają one odpowiedni rozgłos na portalach technologicznych całego świata. Cóż, nas tam nie ma, ale mimo to, zdecydowałem się napisać krótki artykuł na temat nowego wariantu modelu Xiaomi Mi MIX 3.

Względem modelu bazowego zdecydowano się zmienić tylko dwie rzeczy, ale mimo tego, smartfon wywiera naprawdę duże wrażenie, większe niż wersja pierwotna. Wymieniono procesor i baterię a wszystko po to, by móc ogłosić światu, że model od teraz ten obsługuje sieć 5G.

Przypomnijmy, że model bazowy działał w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 845. Koniecznie trzeba było go wymienić, aby telefon był w stanie obsługiwać sieć LTE 5G. Dlatego też w nowym modelu procesor zamieniono na Snapdragona 855, który jest w stanie współdziałać z modemem Snapdragon X50, który odpowiada za 5G.

Xiaomi Mi MIX 3 5G
Xiaomi Mi MIX 3 5G / fot. Xiaomi

Łatwo się też domyśleć, że wsparcie dla nowej generacji sieci mobilnej wymaga większej ilości energii. Xiaomi zdecydowało się wymienić również baterię na taką o pojemności 3800 mAh. To wzrost o 600 mAh względem standardowego Mi MIX’a, co z pewnością może robić różnicę. Reszta specyfikacji nie zmieniła się, więc możecie zapoznać się z nią w recenzji modelu bazowego napisanego przez redakcyjnego kolegę Jakuba.

Specyfikacja specyfikacją, ale jak to wygląda cenowo? Tutaj jest właściwie największe zaskoczenie, ponieważ cenę ustalono na 599 euro, co przy obecnym kursie odpowiada 2600 złotym. Mimo, że to wciąż duża kwota, to nikt nie spodziewał się, że telefon z obsługą sieci 5G może być usytuowany w tej półce cenowej. Przypuszczano, że kwota ta znacznie przekroczy 3 tysiące nawet w przypadku Xiaomi, lecz chiński producent zaskoczył nas po raz kolejny – bez wątpienia pozytywnie.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Xiaomi zaprezentowało w Barcelonie smartfon Mi MIX 3 po delikatnym tuningu”

  • jachim
    28 lutego 2019 at 15:59

    5G to będzie prawdziwa moc, szybszy i wydajniejsze Internet, sprawne streamowanie i wiele innych smaczków już niedługo będą dostępne.