LG w kilku swoich modelach tak ukryło opcję wyłączenia funkcji KnockON, że nie da się do niej dostać z poziomu menu ustawień oraz konsekwentnie ignoruje prośby o poprawki. W tym krótkim poradniku dowiecie się jak wyłączyć ową funkcję.

Czy twój smartfon LG wyładowuje się bardzo szybko? Ekran jest cały czas ciepły? Jest to zapewne spowodowane włączeniem funkcji podwójnego stuknięcia w ekran KnockON – funkcji o której nie wszyscy wiedzą, że jest, bo.. brak jej w menu ustawień.

Niegdyś innowacyjna funkcja podwójnego stuknięcia (tapnięcia) w ekran, aby wybudzić telefon zwana z angielskiego double tap to wake up, a u LG znana jako KnockON w wielu modelach koreańskiego producenta, jest niemożliwa do wyłączenia. To bardzo źle, bo funkcja ta jest niezwykle prądożerna, gdyż ekran mimo, że jest wygaszony nadal ma włączony „dotyk” po to, aby móc reagować na próby wybudzenia urządzenia. Mówię próby, bo telefon noszony w kieszeni spodni rejestruje każdy pojedynczy kontakt z ciałem, nawet przez materiał, zużywając na to prąd, bo ten jest po prostu włączony, a na dodatek może się bardzo nagrzać. W efekcie nie ma szans, aby większość modeli od LG przetrwała pół dnia przez włączony na siłę KnockON bez wyładowania baterii.

Co ciekawe, podmenu konfiguracji owej funkcji istnieje nadal w systemie, ale nie da się do niego dostać przez ustawienia. LG konsekwentnie od lat ignoruje problem, bo przeczesując internet można przeczytać posty z różnych lat mówiących o kolejnych modelach koreańskich smartfonów dotkniętych tym samym problemem. Użytkownik proszący o pomoc support LG spotykają się z jedną bezmyślną radą – reset do ustawień fabrycznych. Ja też się z tym spotkałem pomimo dokładnego opisu sytuacji i wspomnienia o rozwiązaniu, o którym zaraz się dowiecie.

Jak wyłączyć pożeracza prądu KnockON?

Pobieramy na telefonie aplikację V10 Hidden Settings z jednej ze stron tworzących archiwa aplikacji, które pojawiały się w Google Play. A dlaczego ze strony, a nie z Google Play? Bo już jej tam z jakiegoś powodu nie ma.

Wchodzimy na telefonie kolejno w:

Ustawienia Ogólne Bezpieczeństwo Prywatność Zabezpieczenia Odciski palców Zabezpieczenia.

Zaznaczamy opcję Nieznane źródła, która pozwala nam na instalowanie aplikacji spoza sklepu Play.

Instalujemy aplikację i ją otwieramy.

W aplikacji wybieramy opcję KnockON Switch, a naszym oczom ukaże się ukryte podmenu systemowe.

V10 Hidden Settings
V10 Hidden Settings

Wyłączamy funkcję i cieszymy się telefonem, który wytrzymuje cały dzień na jednym ładowaniu i który nie nagrzewa się od samego leżenia. Po wykonaniu tych kilku kroków, będziemy mieli dostęp do opcji, które widać poniżej.

Dajcie znać czy u was zadziałało.

KnockON w LG
KnockON w LG

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *