Google na kolejnej i jakże nudnej konferencji I/O pokazało, co Android Q jeszcze potrafi i do czego ten system będzie można wykorzystać. A skoro tak zrobili to dalsza kolej rzeczy raczej była do przewidzenia. Pojawiła się kolejna beta systemu na Pixele i kilkanaście innych współpracujących modeli (np. OnePlus 6, Essential czy Nokia 8.1), a pierwsi producenci zapowiadają aktualizacje. I jednym z pierwszych jest właśnie Huawei.

To znana praktyka, która może rzucić jasne światło na niektóre modele. Ale ja kto już przeważnie bywa, nie jest jednak powiedziane kiedy, jak i gdzie, więc jeśli poniżej nie widzicie swojego Huawei’a, nie wyrzucajcie go do kosza, nie wyrywajcie sobie włosów i nie piszcie jaki ten Huawei jest zły i niedobry.

Informacja została udostępniona przez chiński oddział Huawei’a, więc mamy pewność, że pochodzi z oficjalnego źródła. Póki co zostało w niej zawartych osiem smartfonów, które mają dostać Androida Q, ale jestem pewien, że nie są to wszystkie modele. Bardziej trzeba to rozpatrywać pod kątem tego, które modele mogą liczyć na aktualizację w pierwszej kolejności.

Smartfony Huawei z Androidem Q
Smartfony Huawei z Androidem Q / fot. Huawei

Wśród smartfonów znalazły się dwa najnowsze (co raczej jest oczywiste), czyli Huawei P30 i P30 Pro, a także Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X, Mate 20 (jakiś tam) i dwa smarfony od Honora: Honor V20 i Honor Magic 2. Wątpię, by aktualizacja ominęła takie modele jak Huawei P20 czy P20 Pro.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *