Nie lubię zegarków, więc smart-opaski są dla mnie idealnym kompromisem. Lekkie, często pokazujące więcej niż tylko godzinę, a dodatkowo ich cena często zachęca do zakupu. Nie da się ukryć, że największą rolę w ich popularyzacji zrobiło Xiaomi, wypuszczając na rynek Mi Banda. Użytkując pierwszą wersję, jeszcze z kolorowymi diodami nabrałem przekonania, że to może być to, czego potrzebuje. Tak też po pewnym czasie zdecydowałem się na zakup Mi Band 2, a teraz czekam na premierę najnowszej generacji, która z pewnością odbędzie się już niedługo, o czym świadczy narastająca liczba pojawiających się plotek.

Jest kilka przecieków, które można uznać za pewne. Sporo powiedziała nam ostatnia aktualizacja aplikacji MiFit, z której można wywnioskować, że najnowszy model opaski będzie wyposażony w kolorowy ekran. To spora zmiana i mam nadzieję, że poprawi widoczność treści w słońcu. Ekran mojej „dwójki” po dwóch latach użytkowania jest tak ciemny, że nawet w cieniu muszę przykładać dłoń, żeby cokolwiek zobaczyć.

Opaska Mi Band 4 podobno wygląda tak:

Mi Band 4
Mi Band 4 / fot. Gizchina
Mi Band 4
Mi Band 4 / fot. Gizchina

Kolorowy ekran to także większa energochłonność. Stąd też zwiększona bateria do 135 mAh z obecnych 110 mAh w Mi Band 3. Wydaje mi się, że mimo tego, czas działania opaski skróci się.

Kolejną zmianą, jest ta dotycząca łączności z urządzeniem mobilnym – wykorzystane ma zostać Bluetooth 5.0, czyli najnowsza wersja tego bezprzewodowego standardu. Po raz kolejny na rynku chińskim pojawią się dwa warianty opaski – standardowy i z NFC, które w Europie raczej się nie przyda.

O cenach na razie nie wiadomo zbyt wiele, prócz tego że będą wyższe niż w ubiegłorocznym modelu – wszystko za sprawą kolorowego wyświetlacza. Mówi się o okolicach ok. 300 juanów (ok. 170 złotych), ale są to plotki, które ciężko zweryfikować, najlepiej więc zaczekać do oficjalnej premiery urządzenia, która najpewniej już niedługo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “W Mi Band 4 będą dwie kluczowe zmiany, a jedną z nich jest kolorowy ekran”

 • 21 maja 2019 at 09:38

  Ej no Kamil, ale nie przeklejaj zdjęć z innych portali bez sprawdzenia. Przecież górna fotka to zwykły Mi Band 3, a to pod spodem to nic innego jak Hey + który testowałem w zeszłym roku.

  • 21 maja 2019 at 09:59

   Już tłumaczę. To ja dodałem dwie grafiki i rzeczywiście mogą być to dwie opaski, o których wspomniałeś 😉 Zresztą, wszystkie są cholernie do siebie podobne, tak swoją drogą. W każdym razie, znalazłem bardziej „prawidłowe” i dodałem do wpisu 🙂

 • Piotr Spólny
  21 maja 2019 at 16:49

  Kolorowy ekran będzie pewnie wyglądać źle, więc mam nadzieję, że będzie opcja wyświetlania monochromatycznego. Jedyny powód, że mam zamiar kupić tą opaskę to to, że ma mieć opcję zmiany rodzaju wykonywanej aktywności (bieganie, rower, pływanie)