Wiele wskazuje na to, że nie będzie takiego smartfonu jak Xiaomi Mi MIX 4 czy Mi MIX 5G. Z ostatnich informacji wynika, że Xiaomi chce wnieść serię „bezramkowców” na zupełnie inny poziom. Ma pojawić się Xiaomi Mi MIX Alpha – smartfon, który będzie miał taki wyświetlacz, że… oczy wylecą nam z orbit.

Wszystko kręci się wokół Mi MIX Alpha, który ma mieć swoją premierę już 24 września. Alpha, bo właśnie taka nazwa pojawiła się na kilku grafikach zapowiadających następcę Mi MIX’a 3. Już Trójka, głównie ze względu na ekran, ale też slajderową obudowę, potrafiła zainteresować, ale jak tak patrzę na te wszystkie zapowiedzi, to Mi MIX Alpha może być smartfonem, jakiego jeszcze nie było. Oczywiście, brzmi to trochę trywialnie, ale żeby była jasność – mam tutaj na myśli smartfon o „kosmicznym” wyglądzie, a nie to, że jeszcze nie miałem swojej premiery.

Na temat Alphy mam trochę przemyśleń i ogólnie widzę tutaj dwa scenariusze.

Jeden, który jest najbardziej prawdopodobny i jeden, o którym marzę, by się spełnił. Ale za nim o tym, to zerknijcie jeszcze na grafikę:

Xiaomi Mi MIX Alpha
Xiaomi Mi MIX Alpha / fot. Weibo

Pamiętacie te informacje o składanym smartfonie Xiaomi, które pojawiły się kilka miesięcy temu? Ten co miał „skrzydełka” i składał się jak podpaska? Chciałbym wierzyć w to, że to będzie „foldable” od Xiaomi, a to co widać na grafice to tylko jego niewielka część, zagięta krawędź ekranu. Skoro swoje składane propozycje pokazał już Samsung i Huawei, to teraz najwyższy czas na Mi.

Jednak, najpewniej będzie to smartfon z ekranem, który ekstremalnie wręcz zachodzi na boki urządzenia. Niestety. Widać, że wraca jakaś głupia moda na zaokrąglone wyświetlacze (pamiętacie jeszcze Galaxy Note Edge?), bo taki pojawił się już w Samsungu Galaxy Note 10, a ostatnio w Huawei Mate 30 Pro. Tak zwany „waterfall display”.

Xiaomi Mi MIX Alpha
Xiaomi Mi MIX Alpha / fot. Weibo

Co by to jednak nie było, warto śledzić wydarzenia z premiery Mi MIX Alpha, bo możemy być pewni, że oprócz niesamowitego wyglądu możemy też liczyć na najnowsze rozwiązania jak wsparcie dla 5G czy super-szybkie ładowanie bezprzewodowe.

Przypominam, premiera już 24-ego września.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *