Google Pixel to świetna linia smartfonów, która słynie z fantastycznych aparatów i płynności. Niestety, prócz tego znane są też z licznych błędów i niedoróbek, przede wszystkim sprzętowych. Zdarzają się jednak także te, które dotyczą oprogramowania, co wcale nie ułatwia zadania użytkownikom. Często bywają oni podirytowani, ponieważ nie przystoi, by sprzęt za taką cenę przysparzał tyle kłopotów. Jednym z ostatnich problemów, który wyszedł na światło dzienne jest ten dotyczący niepoprawnego rozpoznania kodu blokady ekranu.

Dotyczy on użytkowników wszystkich smartfonów linii Pixel. Najprawdopodobniej jest to kłopot z oprogramowaniem, który lada dzień może zostać naprawiony stosowną łatką. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to niezwykle denerwujące, ponieważ wielu użytkowników jest pozbawionych możliwości szybkiego i sprawnego uzyskania dostępu do zawartości swojego smartfona.

Tymczasowym rozwiązaniem problemu jest korzystanie z możliwości odblokowywania odciskiem palca, ale jak wiadomo – nie każdy jest zwolennikiem tego rozwiązania. Jeżeli ktoś nie korzystał wcześniej z tej metody odblokowywania, obecnie zapewne z utęsknieniem czeka na ratunek od Google. Na razie stanowisko firmy z Mountain View jest dość osobliwe, ponieważ zalecają oni przywrócenie smartfonów do ustawień fabrycznych. To ostateczność, o której wiele osób nie chce nawet słyszeć.

Miejmy nadzieję, że nadchodzący wielkimi krokami Pixel 4 będzie pozbawiony tej wady. Osobiście, nie mogę doczekać się jego premiery, ponieważ będzie to z pewnością spore wydarzenie dla fanów mobilnej fotografii, w szczególności po ostatniej premierze od Apple w postaci iPhone 11 Pro. Na razie pozostaje nam jednak być cierpliwym i wyczekiwać, zarówno następcy jak i naprawy tego jakże irytującego błędu, który spędza sen z powiek wielu użytkownikom.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *