Pomimo tego, że Xiaomi Mi MIX 3 miał swoją premierę pod koniec 2018 roku, to można stwierdzić, że był to jeden z ciekawszych smartfonów, ale 2019 roku. My mieliśmy go bardzo wcześnie i jeszcze w grudniu 2018 roku mogliście przeczytać recenzję Mi MIX 3, którą przygotował Kuba. Jakoś w styczniu trafił do Polski i też zainteresowanie było całkiem spore. Jeśli nadal korzystacie z tego „bezramkowca”, to sprawdźcie w ustawieniach czy pojawiła się aktualizacja do Androida 10.

Mi MIX 3 to jeden z tych smartfonów, który poradził sobie z problemem tak zwanych notchy. I patrząc teraz na to, co działo się w smartfonowym świecie przez ostatni rok, muszę stwierdzić, że udało im się to chyba najlepiej. Jak pamiętacie, smartfon miał przesuwaną budowę, co w pewnym sensie było innowacyjnym pomysłem na nie tylko pozbycie się wycięcia w ekranie, ale też ukrycia przedniego aparatu i czujników. Nie obyło się też bez dodatkowych funkcji.

Xiaomi Mi MIX 3
Xiaomi Mi MIX 3 / fot. Xiaomi

Android 10 dla Mi MIX 3

Jeszcze aktualny flagowiec z serii Mi MIX pojawił się na rynku z Androidem 9. Właśnie pojawiła się informacja – i to na oficjalnym forum społeczności Mi – o aktualizacji do Androida 10. Aktualizacja nie tylko zawiera nowszą wersję samego systemu, ale też nakładkę systemową MIUI 11 (dokładnie MIUI 11.0.3). Co najważniejsze, aktualizacja jest w wersji Global, a potwierdzeniem niech będzie poniższy zrzut ekranu:

Android 10 dla Mi MIX 3
Android 10 dla Mi MIX 3 / fot. c.mi.com

Paczka waży około 2 GB i z tego co można wyczytać, zawiera też łatki bezpieczeństwa Google na luty 2020. Wygląda więc na to, że po aktualizacji będzie to jeden z najbardziej „świeżych” smartfonów pod względem systemu.

Jeżeli ktoś nadal myśli nad tym, czy warto kupić Xiaomi Mi MIX 3, to być może pomocna okaże się nasza recenzja. Tam dowiecie się między innymi jak się z takiego smartfonu korzysta, jakie robi zdjęcia i dla kogo jest.

Bajer z Chin, czyli recenzja Xiaomi Mi MIX 3

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *