Mam wrażenie, że Nubia jest taką mało znaną marką, która czasami lubi i potrafi czymś zaskoczyć. Do dzisiaj pamiętam taki smartfon jak Nubia Z9, który – jak na tamte czasy – bardzo dobrze się prezentował i w pewnych kwestiach wyróżniał na tle innych smartfonów. Wygląda na to, że podobnie będzie ze smartwatchami, bo tajemniczo zapowiedziany Nubia Watch jest podobny do… niczego.

O Nubia Watchu wiemy tylko tyle, kiedy będzie miał swoją oficjalną premierę i jak może wyglądać. Wszystko przez opublikowaną grafikę na Weibo, która odsłania pewne informacje. Dowiadujemy się, że zegarek zostanie pokazany pod koniec tego miesiąca, a dokładniej 28 lipca o godzinie 19:00 czasu lokalnego, razem ze smartfornem Nubia Red Magic 5S. Nie ujmując smartfonowi, coś czuję, że to właśnie ten smartwatch będzie czymś bardziej interesującym.

Nubia Watch
Nubia Watch / fot. Weibo

Dlaczego? Podejrzewam, że głównym „przyciągaczem” będzie elastyczny wyświetlacz (zapewne AMOLED), który będzie częściowo owijał się wokół nadgarstka. Sądzę też, że będzie to lepiej zrealizowane niż w prototypie Nubia Alpha, o którym kiedyś było głośno, a teraz chyba każdy o tym zapomniał.

Prawdopodobnie obudowa Nubia Watch będzie wykonana ze stali nierdzewnej lub aluminium, do której będzie przymocowany sylikonowy pasek. Po prawej stronie można też zauważyć przyciski – zakładam, że te na rogach to też przyciski, a nie śruby mocujące. Zagadką jest dla mnie tylko ta 6-centymetrowa miarka wzdłuż koperty. Jeśli to rzeczywiście się potwierdzi, to gadżet będzie cholernie niewygodny i „busolowaty”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *