Szybko poszło. W sensie, Samsung ma już kilka składanych smartfonów, a Galaxy Fold ma już nawet dwie wersje. Pierwsza była trochę takim konsumenckim prototypem, ale w drugiej już wiele rzeczy udoskonalono i niezależenie od tego co wszyscy sądzą, Galaxy Z Fold 2 „przyjął się”. Miał też trochę nowości w oprogramowaniu i właśnie te nowości mogą mieć już posiadacze pierwszego Folda.

Bardzo często zdarza się tak, że starszy model dostaje nowe funkcje z nowszego przy okazji większej aktualizacji. Było tak często przy serii Galaxy S czy Galaxy Note. Aktualizacja wprowadzała nowe funkcje, może nie wszystkie, ale zawsze coś. Tak też jest teraz z Samsungiem Galaxy Fold, który miał swoją premierę we wrześniu 2019 roku. Teraz, po ponad roku, dostaje co nieco z Samsunga Galaxy Z Fold 2.

Nie ma zbyt wiele szczegółów na temat samej aktualizacji, czyli np. to ile waży, ale w sumie jest to mało istotne. Najważniejsze są zmiany jakie ów aktualizacja wprowadza, a tych – jak informuje Mateusz na Twitterze – jest całkiem sporo. W ogóle warto go śledzić na Twitterze, bo zazwyczaj jego przemyślenia na tematy elektroniki użytkowej są trafne.

Samsung Galaxy Fold – zmiany po aktualizacji

  • Tworzenie zestawu trzech aplikacji i zapisywanie ich pod jedną ikoną
  • Podgląd aparatu na zewnętrznym ekranie smartfonu
  • Tryb profesjonalny w aparacie
  • DeX w trybie bezprzewodowym
  • Obsługa RCS w domyślnej aplikacji do wiadomości
  • Obsługa trybu dla jednej ręki w trybie rozłożonym
  • Pełna funkcjonalność bocznego panelu systemowego

Nie wszystko udało się przenieść z dwójki do jedynki i pewnie już tak zostanie, ale i tak trzeba pochwalić Samsunga za tak dobry ruch. Jak ktoś wyłapie pierwszego Folda w dobrej cenie to na pewno będzie z niego bardziej zadowolony po wspomnianej aktualizacji niż przed nią. Tym bardziej, że z tak zwanej „drugiej ręki” można go już wyrwać nawet za 40% jego pierwotnej wartości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *