Liczyliście na telewizor? A może konsolę PlayStation 4? No to może chociaż jakieś dobre słuchawki z ANC jak to było kiedyś? Nic z tych rzeczy. Wszyscy, czyli całe trzy osoby, które zdecydują się na jakże desperacki ruch wydania prawie 6 tysięcy na telefon Xperia 1 III dostaną etui. Takie stylowe. Z podstawką. Owwww…

Sony Xperia 1 III w przedsprzedaży

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to od jutra, czyli od 18 sierpnia 2021 roku będzie można wydać 5799 złotych na najnowszą Xperię. Xperię 1 mark III jakbym miał być dokładniejszy. Iście flagowy telefon, który prawdopodobnie ma wszystko co potrzeba. Podobno ma niespotykany jak dotąd wyświetlacz, niezrównane możliwości fotograficzne, obudowę z valyriańskiej stali i tak dalej. Podobno, bo jak pokazały niektóre testy poprzednich modeli, szczególnie z tym aparatem różnie bywało.

Przedsprzedaż w przypadku smartfonów Sony zawsze potrafiła zainteresować, nawet zagorzałych anty-soniaczy.

Zazwyczaj dodawane były słuchawki z górnej półki, przykładowo jak Sony WF-1000XM3 razem z Sony Xperią 1 II. Słuchawki o wartości około 900 złotych. A teraz co? Teraz w „ofercie specjalnej” mamy etui ochronne. W dodatku, jak twierdzi Sony, stylowe i z podstawką. To właśnie to etui sprawi, że będzie można postawić Xperię przed sobą i utwierdzić się w przekonaniu, jakim jest się przegrywem wydając tyle na taki smartfon. Co istotne – w przedsprzedaży. Dawać coś takiego to jak nic nie dawać.

Sony Xperia 1 III
Sony Xperia 1 III / fot. Sony Centre

Zdaję sobie sprawę z tego, że sceptycyzm i ironia wylewa się ze mnie litrami, ale po prostu nie poznaję Sony. Wygląda na to, że obficie uzbrojona wędka okazała się zepsuta, a Sony po prostu nie ma kasy na wartościowe, lepsze prezenty dla kupujących „w ciemno”. A może jutro się coś odmieni i pojawi się prawdziwa oferta przedsprzedażowa? Chciałbym, ale coś czuję, że to tylko pobożne życzenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *