Zabawne. Kia po zmianie logotypu ewidentnie chce mi dać do zrozumienia, że ich samochody idealnie do mnie pasują. Nowe logo wygląda jak moje inicjały – K i odwrócone N. Oppo z kolei chce żebym odnalazł „N”. Ma to się stać już 15 grudnia za sprawą Oppo Find N.

Oppo Find N może być najciekawszym „składakiem”

Owszem, może i Find N to ta sama koncepcja jak w przypadku Samsunga Galaxy Z Fold 3, ale od razu widać, nawet na tak krótkiej zapowiedzi jak poniżej, że zrobiona ciut lepiej. Przede wszystkim zwraca tu uwagę bardziej kompaktowa forma, zbliżona do normlanych smartfonów, gdy Find N jest złożony. No i ten ekran z przodu – po prostu bajka! O ile nie namieszali coś przy renderach, wierzchni wyświetlacz rozciąga się na całej powierzchni. A to Samsungowi nawet przy trzeciej generacji Folda się nie udało.

Chwilę przed zapowiedzią pojawiła się grafika ze smartfonem, która niewiele zdradzała, na pierwszy rzut oka. Ale ponownie, widzimy spore podobieństwo do Foldów, co szczególnie dotyczy zawiasu czy sposobu otwierania. Smartfon rozkładamy jak książkę, a nie wywijamy jak choćby składaka od Huawei’a. Aparaty wystają, ale zostały sprytni zamaskowane. No i będą trzy. Wiadomo też, że środkowy ekran będzie miał raczej regularny kształt, a jedynym wycięciem będzie to na aparat w lewym górnym rogu (widać to 0:09).

Oppo Find N
Oppo Find N / fot. Oppo

Zainteresowani innowacją muszą wytrzymać jeszcze kilka dni. Smartfon ma zostać oficjalnie pokazany 15 grudnia na #OPPOINNODAY2021. Z pewnością to ich czas. Nie dość, że wiemy już o wysuwanym i wodoodpornym systemie z aparatem, to teraz jeszcze ON, czyli pierwszy składany smartfon firmy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *