Do tej pory, by podłączyć telefon do telewizora i wyświetlić na nim zdjęcia czy filmy wykorzystywano różnego rodzaju kable. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się bezprzewodowa transmisja treści multimedialnym za pomocą DLNA. Umożliwiający to moduł Allshare Cast Dongle jest już w sprzedaży, za równo w Polsce jak i krajach zagranicznych.

Ten niewielki i lekki (46 g) gadżet dla Samsunga Galaxy S III pozwala na bezprzewodowe przesyłanie treści multimedialnych w postaci filmów, muzyki, zdjęć i prezentacji, wykorzystując do tego standard DLNA. Dzięki zaawansowanej technologii kodowania i wysokiemu współczynnikowi kompresji, przesyłany przez sieć sygnał (również w FullHD) jest płynny, bez opóźnień i utraty jakości. Moduł działa nawet z najstarszymi telewizorami, pod warunkiem, że wyposażone są w minimum jedno wejście HDMI.

AllShare Cast Dongle można już zakupić za około 60 euro (~240 zł) w kilku zagranicznych sklepach z elektroniką, między innymi ditech i electronic4you. Moduł dostępny jest też w Polsce. Na jednym z serwisów aukcyjnych jest kilka ofert, ale trzeba liczyć się z prawie dwukrotnie większą ceną niż u naszych zachodnich sąsiadów. Za dodatkowe wyposażenie Samsunga Galaxy S III przyjdzie nam zapłacić od 379,00 do 399,00 złotych.

źródło: allaboutsamsung.de 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *