Samsung w drugiej części konferencji Mobile UNPACKED 2012 zaprezentował rewolucyjny aparat cyfrowy z dużym dotykowym ekranem i systemem Android. Samsung Galaxy Camera, bo o nim mowa to urządzenie dla osób kochających robić zdjęcia i nagrywać filmy, edytować je, a później udostępniać znajomym. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu.

Na sam początek zacznijmy od specyfikacji aparatu. Samsung Galaxy Camera posiada ekran o przekątnej 4,77 cali (121,11 mm), wykonany w technologii Super Clear LCD. Gęstość ułożenia pikseli wynosi aż 308 ppi, co sprawia, że wyświetlany obraz jest bardzo wyraźny. Znakomitą jakość zdjęć gwarantuje jasna matryca BSI CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, optyczna stabilizacja obrazu (OIS) i 21-krotny optyczny zoom. Przełomowym rozwiązaniem jest system operacyjny Android w wersji 4.1 Jelly Bean, dzięki czemu mamy dostęp do wielu funkcji, aplikacji, a korzystanie z aparatu jest łatwe i intuicyjne.

Sercem aparatu jest czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,4 GHz. Wbudowana pamięć wynosi 8 GB, ale można ją łatwo powiększyć kartami microSDSC, microSDHC lub microSDXC maksymalnie o dodatkowe 64 GB. Galaxy Camera umożliwia rejestrowanie materiałów wideo w rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli) z zachowaniem pełnej płynności obrazu. Możemy również skorzystać z funkcji Slow motion Movie, gdzie materiał nagrywany jest w rozdzielczości 480p z zachowaniem 120 klatek na sekundę.

Aparat waży 305 gram i ma tylko 19,1 milimetrów grubości. Wbudowana bateria ma pojemność 1650 mAh i z pewnością starczy na zrobienie kilkuset zdjęć. Ponadto w apracie znajdziemy wyjście HDMI 1.4, A-GPS, GLONASS, Bluetooth w wersji 4.0 i Wi-Fi w standardzie n. Sprzęt dodatkowo wyposażony jest w moduł 3G i obsługuje HSDPA do 21 Mbit/s.

[nggallery id=10]

Główna idea aparatu opiera się na czterech rzeczach: Shoot, Enjoy, Edit i Share, co w wolnym tłumaczeniu oznacza – Zrób zdjęcie, zobacz je, edytuj i prześlij do znajomych. Użytkownicy mogą skorzystać z funkcji Smart Pro Mode, która automatycznie dobiera zaawansowane ustawienia aparatu, by zdjęcie było idealne i wyraźne.

W aparacie znalazły się funkcje Photo Wizard i Movie Wizard, które umożliwiają edytowanie zdjęć bądź nagranych filmów, prosto na ekranie dotykowym. Posiadacz aparatu może skorzystać z zestawu aż 65 profesjonalnie przygotowanych funkcji, dzięki czemu edytowanie jest szybkie i łatwe.

Mamy jeszcze takie nowości jak Share Shot, Auto Cloud Back-up i Best Group Photo. Pierwsza funkcja pozwala na robienie zdjęć i dzielenie się nimi w czasie rzeczywistym z maksymalnie 8 innymi urządzeniami, wspierającymi Wi-Fi Direct. Dzięki tej funkcji możemy również publikować zdjęcia w serwisach społecznościowych jak Facebook czy Twitter. Auto Cloud Back-up zapisuje automatycznie w chmurze nowo zrobione zdjęcie za pomocą usługi AllShare. Best Group Shot to funkcja, która wybierze najlepsze ujęcia z wielu zdjęć, a potem je tak połączy, by każda osoba na zdjęciu wyglądała najlepiej.

Samsung za sprawą Galaxy Camera stworzył nową kategorie inteligentnych aparatów, gdzie sprzęt nie służy tylko do robienia zdjęć i nagrywania filmów, ale także ich edytowania i dzielenia się z innymi. Aparat ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku i będzie dostępny w kilku wersjach: z samym Wi-Fi, Wi-Fi i 3G oraz Wi-Fi i LTE. Cena nie jest jeszcze znana.

Oficjalna strona aparatu Samsung Galaxy Camera

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *