Blog  zobowiązuje i wymaga czasu. Czasami jednak nie mamy dostępu do komputera i nasze możliwości dostępu do Internetu są ograniczone. Z pomocą przychodzi nam aplikacja WordPress na Androida, którą można znaleźć w Google Play.

Logo aplikacji WordPress od razu wyróżnia ją spośród innych o podobnej nazwie. Sam interfejs programu jest bardzo przyjemny i intuicyjny. Na uwagę zasługuje prostota obsługi – wszystko jest posegregowane, a podmenu do tworzenia wpisów w łatwy sposób łączy tekst i obrazy. Aplikacja umożliwia nam między innymi dodawanie nowych wpisów, tworzenie stron, przesyłanie tzw. szybkich zdjęć i filmów (Quick Photo i Quick Video), przeglądanie i edytowanie treści, a także zarządzanie komentarzami.

W drugiej wersji programu wprowadzono nowy, rozbudowany edytor, który pozwala na łatwiejsze i szybsze zamieszczanie wpisów prosto z komórki.  Jeśli ten news zostanie opublikowany oznacza to, że jest możliwości stworzenia wpisu wyłącznie za pomocą telefonu. Blogerom ułatwi to pracę w terenie, a czytelnikom umożliwi częstsze zagłębienie się w świat Androida i rodziny Galaxy.


Aplikację WordPress można pobrać zupełnie za darmo z zasobów Google Play. W najnowszej odsłonie programu (wersja 2.2.3 z 24 września 2012 roku) wprowadzono zmiany poprawiające stabilność. Do poprawnego działania programu wymagany jest system Android minimum w wersji 2.1 Eclair.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *